Karadeniz Pet

Kuşumun parmagı koptu

Ben bilmem

Yeni Üye
Merhabalar ben buraya onceden kuşumun parmağının sis olduğuyla alakalı bir konu açmıştım iltihap olduğunu söyleyip sağolsunlar yardımcı olmuşlardi ben de aynen dedikleri gibi tedaviyi uygulamıstım ancak tekrarladı aynı şekilde tekrar tedaviyi uuguladım ancak kuşumun parmağı iltihabın olduğu şis boğumun olduğu yerden koptu. Lütfen yardımcı olur musunuz. Daha kremini yeni sürmüştüm demin bi baktım sallanıyo parmak sonra da koptu. Napmam gerek[emoji22]
68241b8e7f77182204666dba20f251bf.jpg

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Parmağı değil de tırnağı kopmuş gördüğüm kadarıyla. Baticon ile temizleyip terramycin sürebilirsiniz, böylece açık yaranın enfeksiyon kapmasını engellersiniz

Parmağı değil de tırnağı kopmuş gördüğüm kadarıyla. Baticon ile temizleyip terramycin sürebilirsiniz, böylece açık yaranın enfeksiyon kapmasını engellersiniz
Tırnağıyla beraber bir kısmı bir boğumu koptu.
6c398bdb24aedc5046b82e214acd5cde.jpg

Siz yine de enfeksiyona karşı önlem alın. Artık bu şekilde yaşamayı öğrenecek mecburen. Ayrıca parmağının bu hale gelmesine neden olan faktörleri de ortadan kaldırın.

Siz yine de enfeksiyona karşı önlem alın. Artık bu şekilde yaşamayı öğrenecek mecburen. Ayrıca parmağının bu hale gelmesine neden olan faktörleri de ortadan kaldırın.
Kardeşleriyle beraberdi hemen başka bir kafese ayırdım zaten. Çok teşekkür ederim. Artık tırnak fln çıkmaz bu halde kalır değil mi -_-

Geçmiş olsun mutlaka batikonla silip terramycn sürme işlemini sık sık yapın çünkü o bölge mikrop kapmaya çok müsait olacaktır. Veterinere götürebiliyorsanız götürün.

Geçmiş olsun mutlaka batikonla silip terramycn sürme işlemini sık sık yapın çünkü o bölge mikrop kapmaya çok müsait olacaktır. Veterinere götürebiliyorsanız götürün.
Tamam çok teşekkürler kaç gün uygulayayım?

tırnak kökünden gitmişse çıkmaz ama bir kısmı kırılmış yada herhangi bir şey olmuşsa tırnak uzar

Geçmiş olsun kopan yere her gün pansuman yapın tavsiyem veterinere gitmeniz yönünde olacak çünkü onlarda özel sargı bezleri var gagalayıp koparmasın diye..

Tekrar geçmiş olsun çok üzüldüm..

Geçmiş olsun kopan yere her gün pansuman yapın tavsiyem veterinere gitmeniz yönünde olacak çünkü onlarda özel sargı bezleri var gagalayıp koparmasın diye..

Tekrar geçmiş olsun çok üzüldüm..
Tesekkur ederim-_-

Geri