petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kusumun Parmagında Cok büyük bir yara ??

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Cem1994 tarafından 9 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Cem1994

Cem1994 Guest

İyi forumlar herkese benim erkek kusumun parmagı birkac ay önce kafesin tülüne takıldı ve armagına ip dolandı farkında değildik ve zar zor cıkardıgımızda ipin dolangıgı bölge incelmişti yani orası asındı.sonra 1 ay sonra kusun parmagı şişmeye iltahap gibi olmaya basladı kus basamıyodu tek ayak üzerinde duruyodu sonra yara kurudu ve simsiyah oldu resimdeki gibi şimdi kusumun parmagı böyle ve basmakta güçlük cekiyo ve parmak kanıyor az da olsa sizce kesilmelimi çünkü parmagı biraz elledim ve yara olan parmak ucu geriye kalandan bagımsız sekilde saga sola oynuyor kesilmelimi ?

2. Sinan ÇELİK

çok geçmiş olsun bence bir veterinerden destek almalısınız

3. Cem1994

Cem1994 Guest

sagolun. en yakın zamanda götürecegim ama anlamadım iyileşmesi lazımdı iyileşmedi daha da kötü oldu.ben umudu kestim kesilcek galiba :(

4. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    kangren olmus gibi duryor ama ustalardan destek alın

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:25 -->-> Daha önceki mesaj 11:25 --

siz keserseniz kus ölür ama bence dokunmayın asla

5. Cem1994

Cem1994 Guest

evet bende kangren olabilecegini düşündüm ama kus acı hissediyor kangren olsa acı hissetmezdi ama aynı zamanda kullanamazdıda...ben kesinlikle dokunmuyorum zaten kafesden bile cıkartmıyorum iyileşir belik diye ama bu hafta kesin gtrcem veterinere

6. Elif AKDOĞANOĞLU

vakit geçirmeden kuşunuzu veterinere götürün. ayağı kötü görünüyor :( umarım çabucak iyileşir... çok geçmiş olsun şimdiden.

7. Cem1994

Cem1994 Guest

sağolun yarın götürecegim kötü olacagına kessin bari veteriner acı cekmesin kus

8. Elif AKDOĞANOĞLU

kıyamam ya... inşallah kesilmeden kurtarırsınız.

9. Cem1994

Cem1994 Guest

umarım kesilmez ama ben hayatımda böyle bir yara görmedim ayrıca kanaması ve kusun basamaması dahada ümitsizlendiriyor. tam da kusum babacık ve cicikuş demeyi ögrenmişti :)

10. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    tırnak kan toplamısta olabilir ben rastlamadım daha önce böyle bir duruma sitede cok üretici var yardımcı olabilen yok mu?

11. Batuhan Eroğul

Terramycin kullandınızmı ?

12. Cem1994

Cem1994 Guest

umarım oyledir ya.saolun yarın götürecegim veterinere ne olcaksa olsun daha fazla acı cekmesin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:29 -->-> Daha önceki mesaj 12:28 --

k.bakma ben söledigini bilmiyorum ilk defa bu kadar uzun süre kus besliyorum ciddi olarak ve ilk defa böyle bir yara gördüm kuslarda ilac mı senin dedigin ?

13. Oguz Kızıl

Oguz Kızıl New Member

Beğenileri:
    0
    Daha rahat tunekler alin ve acilen veterinere goturun sandilandan daha kotu oldugunu dusunuyorum bu sekikde giderse daha cok aci ceker acilen bi tedavi lazim insallah duzelir sagligina kavusur gecmis olsun.

14. Tuan MAKSEL

Büyük ihtimal kangren olmuş yara olan yerden itibaren kuşun tırnağı kuruyup düşebilir yanı tırnaksız kalabilir.

15. Cem1994

Cem1994 Guest

yarın götürecegim veterinere :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:09 -->-> Daha önceki mesaj 13:07 --

bir kac kuscuya anlattıgımızda onlarda sizin gibi dedi kuruyup düşer dedi ama 1 ayı geckindir bu durumda daha fazla beklemeyecegim yarın götürüyorum veterinere :)

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu ayaklari simsiyah