Karadeniz Pet

KUŞUMUN SESİ DEĞİŞTİ??? :'/ acill

Anıl ATIŞ

Emektar Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
ARKADAŞLAR KUŞUM BU BİRAZ EVDE 10 15 DK BİRAZ UÇTU SONRA KAFESE KOYDUM IŞIKLARI KAPATIP TABİ KUŞUIM BİRAZ HAREKETSİZ VE SESİ DEĞİŞTİ GARİP GARİP SESLER GELİO ACİL YARDIM :'/

Siz yokken bi yere falan çarpmış olabilir mı?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:48 -->-> Daha önceki mesaj 22:47 --

Belki de korkmuştur

ışığı kapatınca mı sesi değişti o zaman sorun yok birden karanlık olunca felan yapıyorlar bende de oluyor sorun yok yani.

ya benim kuş da ışığı kapatınca kafesin tellerine yapışıyo sabaha kadar orda duruyo ışık açıkken normal tunekte dyruyo ne yapmam lazım ışığı hep açık mı bırakayım karanlığa nasıl alışacak

Moderatör tarafında düzenlendi:
ya benim kuş da ışığı kapatınca kafesin tellerine yapışıyo sabaha kadar orda duruyo ışık açıkken normal tunekte dyruyo ne yapmam lazım ışığı hep açık mı bırakayım karanlığa nasıl alışacak

Kendini güvende hissetmiyordur sanırım kafesine yeni alışıyor zamanla bu huyundan vazgeçecektir maşaallah kuşunuza

Sorun değil o bende de oluyor alışacaktır zamanla.

Kuş kendini guvende hissettigi yerde duruyor bunda sorun yokki . Benim kusumda salincakta uyurdu hep

Benimkide öyle. Kuşu alalı 2 ay oldu. Dışarıda elime dahi geliyor ama kafes içinde sıkıntı. Tellerin en üstüne çıkıyor ayakları ve ggagasıyla tutunup ışık açılana kadar öyle takılıyor. Demekki o şekilde rahat ediyor. :D:)

ama sabaha kadar parmaklığa yapışmış ayakları ağırlıyor mu uyuyabilir mi ki oyle

Kuşlar çevresinden duyduğu sesleri taklit etme yeteneğine sahip hayvanlardır sesi değişmesinden kastımız ötmemesi mi ? Aslında video olsa daha sağlıklı bi kanıya varabiliriz

Son düzenleme:
ama sabaha kadar parmaklığa yapışmış ayakları ağırlıyor mu uyuyabilir mi ki oyle

Ben arkadaşlara katılmıyorum.
Eğer tellerde uyuyorsa bir problem var bence.
Mesela ben yıllardır yalnız yaşayan kuşuma eş aldığımda yapmaya başlamıştı bunu.
Diğer kuştan tedirgin oluyordu.
Eğer tünekler kafesin alt kısmındaysa yukarı almayı deneyin.
Işığı birden kapatıyorsanız yavaş yavaş kapatmayı deneyin ya da akşam olunca ışığı hiç açmadan gözlemleyin bakalım yine yapacak mı?
Çevresinde tedirgin olacağı bir şey varsa (ses çıkaran, titreşim yapan vs.) onları kaldırmayı deneyin.
İnşaallah çözüm bulursunuz.

Kuşlar çevresinden duyduğu sesleri taklit etme yeteneğine sahip hayvanlardır sesi değişmesinden kastımız ötmemesi mi ? Aslında video olsa daha sağlıklı bi kanıya varabiliriz

Yok ben 5 10 dk evde uçurdum elime alıp içeri kattım sonra öyle yptı

Geri