petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşumun Sorunu Nedir? Resimli

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve NANKE tarafından 28 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. NANKE
    Gizli

NANKE Guest

Öncelikle merhaba arkadaşlar.Foruma yeni kayıt oldum. :D

Benim kuşumun bir sorunu vardı.Onu resimlerini çekerek göstermek istedim.Belki böyle problem ile karşılaşan arkadaşlar vardır, tavsiye vermek isteyen vardır diye bu konuyu açmak zorunda kaldım.
    İlk önce kuşumun resimlerini vereyim.
    [​IMG][​IMG][​IMG]

Gördüğünüz gibi tüyleri böyle.Kanatlarının üstünde nerdeyse hiç tüy kalmamış.Popo kısmında yoğun bir tüy dökümü var.Kuşum tabiri caizse hiç uçamıyor.Az uçup hemen yoruluyor ve yere düşüyor.Yani aşağıdan yukarıya kafese çıkması imkansız.İştah konusunda bir sıkıntısı yok.Dışkısıda temiz, arada sulu yapıyor.Bazen keyifli, bazen keyifsiz oluyor.
    Vitamin ilacı veriyorum 2 günde bir, ama bir faydası olmadı.Kuşun konumuda iyi havalandırılmış bir mutfakta duruyor.Acaba sorunu ne olabilir.Tüy dükümü desem 3-4 aydır böyle, önceden yine biraz uçuyordu ama şimdi iyice yorulmaya başladı.O yüzden sizin tavsiyelerinizi almak istedim.İlaç mı vereyim, veya başka bir tavsiyeniz var mı, cevaplarınızı bekliyorum.Saygılar.

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Eğer 3 4 aydır bu şekildeyse kalıtımsal bi hastalık olduğunu düşünüyorum yani üzmek istemem ama kuşunuz hep böyle kalacak gibi

3. NANKE
    Gizli

NANKE Guest

4. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Bu hastalığı biliyorum fakat hastalık tedavisi ne kadar doğru bir bilgim yok bu konu da.. Umarım en kısa sürede daha bilgili arkadaşlarımız cevap verir

Sayfayı Paylaş