Karadeniz Pet

Kuşumun yaş, ırk, cinsiyeti nedir? (Resimli)

IronyOfFate

Yeni Üye
Kuşumu Jumbo show yavru erkek olarak 10 gün önce almıştım. Bugün ilk defa dışarı çıkarıp bu şekilde fotoğraf çekebilmişken sizede sorayım dedim.
77A9m5.jpg

Ekli dosyalar

• DSC_0008.JPG
    DSC_0008.JPG
    1.1 MB · Görüntüleme: 36
  • DSC_0006.JPG
    DSC_0006.JPG
    999.1 KB · Görüntüleme: 30
  • DSC_0005.JPG
    DSC_0005.JPG
    1,015.3 KB · Görüntüleme: 27
  • DSC_0003.JPG
    DSC_0003.JPG
    1,012.7 KB · Görüntüleme: 29
Yeni merak saldı muhabbet kuşuna tam anlamam bu onuda ama bana göre kusunuz erkek tahmini 1-1.5aylik gibi duruyor ırk olarak jumbo veya jumbo kırığı gibi duruyor ama kesin bilgiyi üstatlar söyler

Show ile jumboyu çok ayıramıyorum ben :D ancak kuşunuz kırık değil kesinlikle kırıklık Yok. Yavru 2-2.5 aylık bir erkek. Tüye girmiş. Maşallah

Show ile jumboyu çok ayıramıyorum ben :D ancak kuşunuz kırık değil kesinlikle kırıklık Yok. Yavru 2-2.5 aylık bir erkek. Tüye girmiş. Maşallah
Tüylenme döneminde dediler onun için Avisol-B aldım vereyim dedim de hafif ishali var gibi veremiyorum kestim o yüzden. Bu dönemde kuşların arada bir kaşınmaları normal midir?

Ekli dosyalar

• DSC_0009.JPG
    DSC_0009.JPG
    1.4 MB · Görüntüleme: 17
Show jumbo kuşları çoğu zaman yavruken vasıfı ortada olmaz. Asıl asaletini 2. tüyden sonra yani 7. ayda kazanmaya başlar sizin kuşunuz şuan için 3- 3.5 aylık ilk bebeklik tüyünü atıyor ve büyük iht güzel bi show olacak.
Show olan kuşları anne baba sını bilmiyorsak yavruken kesin olarak jumbo-kırık-show jumbo oldunu söylemek zor, anca üst vasıflı yavrular daha yeme düştüklerinde kendini belli ederler. Ama bazen oluyorki en vasıflı kuştan bile clasik kuş gibi yeme düşüp 2. tüyden sonra ap ayrı bir güzellik ortaya çıkabiliyor.
Uzun lafın kısası önemli olan bu kuşlarda kan hattı ve anaçlarıdır. Kuşunuz erkek, tüy zamanlarında kaşınma normaldir ishali durdurup biran önce B vitamini takviyesine geçmezseniz 1 ay a kadar bile uzayabilir bu tüy dönemi ve böyle cüsseli kuşlar için son derece sancılı geçer

Show jumbo kuşları çoğu zaman yavruken vasıfı ortada olmaz. Asıl asaletini 2. tüyden sonra yani 7. ayda kazanmaya başlar sizin kuşunuz şuan için 3- 3.5 aylık ilk bebeklik tüyünü atıyor ve büyük iht güzel bi show olacak.
Show olan kuşları anne baba sını bilmiyorsak yavruken kesin olarak jumbo-kırık-show jumbo oldunu söylemek zor, anca üst vasıflı yavrular daha yeme düştüklerinde kendini belli ederler. Ama bazen oluyorki en vasıflı kuştan bile clasik kuş gibi yeme düşüp 2. tüyden sonra ap ayrı bir güzellik ortaya çıkabiliyor.
Uzun lafın kısası önemli olan bu kuşlarda kan hattı ve anaçlarıdır. Kuşunuz erkek, tüy zamanlarında kaşınma normaldir ishali durdurup biran önce B vitamini takviyesine geçmezseniz 1 ay a kadar bile uzayabilir bu tüy dönemi ve böyle cüsseli kuşlar için son derece sancılı geçer
Eyvallah kardeşim rehber niteliğinde bilgiler vermişsiniz. İshal durduktan 3 gün sonra falan başlarım B vitamini takviyesine.

Eyw sagolasın ama o dışkıda ishal yok gibi kuşta her hangi kabarma halsizlik iştahsızlık felan var mı?

vasıf kriterleri nedir kahraman bey :)

Tüy,Renk,Duruş,Sakal,Kafa,İrilik vs....başlıca kritaller.
Show Jumbo yarışma kuşları kritalleri ve kategorilerini araştırırsanız konu hakkında uzun uzun makalelere ulaşırsınız fakat çoğu ing makaleler olacaktır. Bahsettimiz kuşlar günümüz için 200den başar 5000 e kadar çıkan kuşlardır vasfına göre. Tek cümlede anlatılacak basit bir konu değil

Tüy,Renk,Duruş,Sakal,Kafa,İrilik vs....başlıca kritaller.
Show Jumbo yarışma kuşları kritalleri ve kategorilerini araştırırsanız konu hakkında uzun uzun makalelere ulaşırsınız fakat çoğu ing makaleler olacaktır. Bahsettimiz kuşlar günümüz için 200den başar 5000 e kadar çıkan kuşlardır vasfına göre. Tek cümlede anlatılacak basit bir konu değil
dogrudur ama şimdi bizim çeklerimiz yerlilerimiz kırıklarımız vasıflı sayılmıyor mu :)

Geri