Karadeniz Pet

kuşumuz hasta oldu

• Konbuyu başlatan aksoy-samet
  • Başlangıç tarihi
A

aksoy-samet

Guest
arkadaşlar merhaba.2 3 yıl öncesine kadar forumun devamlı üyesiydim.artık beslemiyorum muhabbet kuşu.hastalanan kuş komşumuzun kuşu.geçenlerde kapıya çarpmış uçarken ondan hasta sanıyorlarmış ama kuşa baktım bugün tüy sorunu var yem yemiyor .birde yanlış beslemişler sanırım kuşu.sütlü mama yapmışlar ben kuşuma hiç vermezdim süt.resimlerini çektim.özet olarak kuşun tüy sorunu var devamlı başının etrafını kaşıyor.yem yemiyor.devamlı uyuyor.bir yardım ederseniz seviniriz.ailece oturmuş ağlıyorlar kuşları için.yardım edeceğimi sçyledim aklıma direk siteniz geldi.bana çok yardımı olmuştu sitenin.en kısa zamanda cevaplarsanız seviniirm.
bu arada kuş 1 yaşında ve götürebileceğimiz antepte veteriner yok.

Carpma buyuk etmen kus trawna geciriyor gagasi hasar gormus su iciyorsa b vitamini suya konan ondan onerebilirim kusun bad tuy dipleri kanamali allah yardimciniz olsun

teşekkür ederim cevabın için.
b vitamini tüy leri içinmi çünkü tek bir sorunumuz yok.tüy sorunu+yem yemiyor+devamlı uyuma durumu

eğerki çarpma olmasaydı bu fotoğraflara bakarak ne söyleyebilirdiniz.çünkü bir yaşında bir kuş bu aylarda bit+ parazit+ mantar+ tüy +dökme mevsimi birini geçiriyor olabilir.sorunlarmız için vitamin yardımcı olurmu..

Hasarlı bölgelerine (insanlarda kullanılan)Bepanthen Merhem yada fastjel merhem mikrop kapmasını önleme ve iyileşmesini hızlandırmaya yardımcı olabilir.Artı su içmiyorsa damlalıkla vitaminli su.
Geçmiş olsun.

peki arkadaşlar süt vermişler kuşa.bu konuda ne söyleyebilirsiniz.süt zararlımıdır.kaşıntısı için konuşursak sütten bakteri falan kapmış olabilirmi.birde önerebileceğiniz bir mama tarifi varmıdır.evde yapabileceğimiz

Kuşu yıkadınızmı ne yaptınız soğuk almıştır sıcakta tutun kuş çok halsiz

hayır yıkanmadı bildiğim kadarıyla.soğuk algınlığı değilde daha çok kaşıntı sorunu var.sürekli kaşınıyor sonrada uyuyor.başka yaptığı bir şey yok.yem de yemiyor .sahibi çarpmadan sonra oldu diyor ama bu tüy bozuklukları çarpmayla olacağa benzemiyor.öncelikli sorunmuz tüy sorununa ve yem yemesine çare bulmak.kaşıdığı yerlerin derisi baya belli oluyor.

Geri