Karadeniz Pet

Kuşun boynunda su birikmesi

Merhaba arkadaslar kusumun boynunda sivi birikti veterinere duzenli goturuyorum ama gecmedi dahada buyudu ilaclarini veriyorum ama korkuyorumm veterinerim gecer diyo ama gun gectikce kotulesiyor vitaminlerini temizligini. Hergun yemini suyunu degisirim ilk defa boyle oldu ne yapicami bilmiyorumm onu bu sekilde kaybetmek istemiyorum ne yapmaliyim:(

Ekli dosyalar

• Screenshot_2017-05-04-16-17-24.png
    Screenshot_2017-05-04-16-17-24.png
    2.6 MB · Görüntüleme: 237
yazik ya ensesinde delik var gibi. ilk defa boyle birsey goruyorum insallah duzelir

Hakikaten güç bir durum.
İnşallah düzelir.

Veteriner'in teşhisi neydi ve hangi ilacı verdi ? O bölgedeki tüyler dökülmüş mü ? Resmi fazla yakın çekmişsiniz galiba anlaşılmıyor.

Hanife hanım hangi şehirdesiniz? İzmirde iseniz acilen Öz-Vet veterinerliği arayıp oraya gitmenizi tavsiye ediyorum. Kanatlıdan anlayan bir veteriner. Çok geçmiş olsun. Eğer farklı nir şehirde iseniz ''xxxxxxx şehrinde kanatlıdan anlayan veteriner acil'' diye başlık açın fotolarını yükleyin ve sürekli güncelleyin. Kuzunun durumu kötü. Acilen tedavi olmalı.

Hanife hanım hangi şehirdesiniz? İzmirde iseniz acilen Öz-Vet veterinerliği arayıp oraya gitmenizi tavsiye ediyorum. Kanatlıdan anlayan bir veteriner. Çok geçmiş olsun. Eğer farklı nir şehirde iseniz ''xxxxxxx şehrinde kanatlıdan anlayan veteriner acil'' diye başlık açın fotolarını yükleyin ve sürekli güncelleyin. Kuzunun durumu kötü. Acilen tedavi olmalı.
Zonguldak eregli ya goturmedigim yer kalmadi iyice zayifladi elime filan zor gelir oldu ucarken bile konacagi yere cok zor gider oldu herkes farkli seyler soyluyor ilk defa boyle bisiy basimiza geldi hic bir kusumda bunlar olmamisti

Ekli dosyalar

• 20170505_115745.jpg
    20170505_115745.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 201
Veteriner'in teşhisi neydi ve hangi ilacı verdi ? O bölgedeki tüyler dökülmüş mü ? Resmi fazla yakın çekmişsiniz galiba anlaşılmıyor.
Tuylerinde sorun yok cok sukur islak ondan oyle gorunuyor enfeksiyon toplamis diyor bir baska sina goturdum kafesten olmus diyor digeri sampuandan diyor hergun duzenli bakimi yapiyorum kafesini ilaciyla siliyorumm parazit ilaclarini kulaniyorum anlamadim ki bundan once baktigim kuslarimda mantar bile olmamisti herkes kiskaniyordu bunu kucukken baskasina vermistim bir yeni aldim bakamayinca geri getirdi 6 ay oldu yanimda yeni basladi yikarken fark etim enson gecer diye beklemiycem goturucem. Bebekler ler icin surup ve serum verdi veteriner biride vitaminini degistirdi diger adam kendiliginden gecer dedi

Arkadaslar test yaptirmistim sonucu cikti lipoma timoru olmus kusum veteriner ameliyati riskli diyo bildiginiz biyer varmi lutfen biri varsa yardim etsin Allah rizasi icin ereglide kimse ilgilenmiyor ...

Tuylerinde sorun yok cok sukur islak ondan oyle gorunuyor enfeksiyon toplamis diyor bir baska sina goturdum kafesten olmus diyor digeri sampuandan diyor hergun duzenli bakimi yapiyorum kafesini ilaciyla siliyorumm parazit ilaclarini kulaniyorum anlamadim ki bundan once baktigim kuslarimda mantar bile olmamisti herkes kiskaniyordu bunu kucukken baskasina vermistim bir yeni aldim bakamayinca geri getirdi 6 ay oldu yanimda yeni basladi yikarken fark etim enson gecer diye beklemiycem goturucem. Bebekler ler icin surup ve serum verdi veteriner biride vitaminini degistirdi diger adam kendiliginden gecer dedi

İnanın ben izmirde olduğum için sadece Öz-Vet'i biliyorum. Onlar ameliyat ediyorlar. Timörleri alabiliyorlar. Veterinerlik fakültesi var ise oraya götürebiliriniz. Bir baksınlar.

Hanife Hanım,
O dokuyu ameliyat ile alacaklarını düşünmüyorum. Bence 2-3 hafta E vitamini takviyesi yapmalısınız. Yağ bezelerinin bazı türleri E vitamini eksikliği kaynaklı olabilir. Eczaneden E vitamini hapı temin edin suluğuna karıştırın. Internetten sponsorlarda da E vitaminleri mevcut. Suluktan mamadan uygulanabilir. Sonuçları gözlemleyin.

Hanife Hanım,
O dokuyu ameliyat ile alacaklarını düşünmüyorum. Bence 2-3 hafta E vitamini takviyesi yapmalısınız. Yağ bezelerinin bazı türleri E vitamini eksikliği kaynaklı olabilir. Eczaneden E vitamini hapı temin edin suluğuna karıştırın. Internetten sponsorlarda da E vitaminleri mevcut. Suluktan mamadan uygulanabilir. Sonuçları gözlemleyin.
Lipoma timoru dedi veteriner tester de oyle cikmis zaten 6 aydir kemik ve tuyleri icin ayri diger vitaminlerinide duzenli sekilde veriyorum bu bi hafta icinde oldu ameliyat riskli yapamam diyince bende arastirdim baska bi yere gostericem insalah dediginiz gibidir tesekurler yinede ...

İnşallah düzelir. Kıyamam çok şeker maşallah. Bu arada çok sık banyo yaptırmayın kuşa. Tüneklerine ve kuşa sıkılan ilaçları haftada 1 kere sıkın.
Tesekurler oyle yapiyorum zaten sadece benim kusum suyu cok seviyor su sesi duymasin hemen geliyor yanimiza insalah iyilesir dualarinizi eksik eyle.eyin pazartasi gunu sehir disina gidiyorum kusumun diger kanatlilar veterinerligine gostericem Allahin izniyle korkulucak bisiy olmaz duzelir geliriz insalah

Geri