Karadeniz Pet

Kuşun Ceresindeki delik hakkında

Cihan UYĞUR

Onursal Üye
Merhaba arkadaşlar dün 1 tane kuş aldım,kafeste canlıydı
zEXW69.jpg
,cere rengi kahveye dönüktü,eve geldim kuş ishal,dün hiç yem yemedi,bugun yemliğe indi ama ishal devam ve bir şey dikkatimi çekiyor,ceredeki deliğin birisi sanki fazla büyük gibi acaba başka bir kuş Tarafından mı?olmuş

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:43 -->-> Daha önceki mesaj 22:40 --

Ve Akşama doğru yine böyle tunekte dururken başka kafesteki çiftin hareketlerine mi?ayaklandı resmen tünel üzerinde 90 derece dönerek hareketler yaptı ama sadece 5 dk sonra yine tünekte aynı pozunu Aldı,ne yapacağım bilmiyorum

Yapmayın Mustafa bey kuş da ishal ilk diğer çiftin yanına attım,1 saat sonra geri aldım,ne yapmam gerekiyor,bu kuşu beğenerek aldım kaybetmek istemiyorum

Petshop da mı?uoksa Eczane de mi?bulurum

Geçmiş olsun kuşu yeni almışsınız değiştirin derim aksi taktirde ishal kolay kolay geçmiyor

Tşk ederim Kubilay bey,hiç sormayın hafta sonu etkinlikten rengini,ceresi kahveye dönüktü iyidir diye aldım,satan kişi üretimci normal de toptan satışcıymış, ara ki bul şimdi ishal ama bir ara tünek üstünde 90 derece dönüşler yaptı falan yem yedi bende sevindim ama ishal derken Mustafa bey de mantar da olabilir diyor,ne yapacağım

Evet var Mustafa bey

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:59 -->-> Daha önceki mesaj 22:58 --

Ilaç veriyorum suyuna patetes verdim,yem yemiş bugun biraz hareketliydi ama siz mantar da dediniz iyice tedirgin oldum

bakın size bir tavsiye yarın eczaneden bir tane teramiycin krem alın burnuna sürün. birde ercefuly alıp ağzına damlatın ishal eğer ki kanlı ishal değilse kesilecektir. yarın hemen yapın bakalım

Dediğinizi yapacağım Mustafa bey dışkı fotosu da vardı kan görmedim çok saolun kuşu beğenerek aldım biraz irice inş toparlar

kardeşim yeni aldıgın kuşta ihsal olması normal bi durumdur ortam degişiminden dolayı 1-2 gün patetes haşayıp ver düzelmezse foto atarsın :) gaga içinde ben pek bi sıkıntı göremedim imkanın varsa ayrı kafeste kafesler yanyana 1-2 gün tut sonra digerlerinin yanına alırsın :)

Kardeş tşk ederim,yani kuş ama tünel üzerinde o 90 derece hareketleri daha önceki çiftimde bile görmedim,işte cere Üzerindeki delik kafama takıldı,2 gündür patetes,rüşeymin,suyuna ilaç veriyorum bugun Bayağı yem de yedi,inş toparlar destek için saol

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:21 -->-> Daha önceki mesaj 23:20 --

Diğer çiftin yanına almıştım,1 -2 saat sonra ayırdım şu an tek kafeste

değerleri eşse ve bunun eşi yoksa eşlerin yanına almanı tavsiye etmem ayrı dursun derim

Fransada halama jumbo almıştım yaklaşık 130 euro gibi bi fiyatı vardı yaşgününde böyle bi süpriz yapmak istedim aldığım yerdeki adam poposunu falan gösterdi bende baya inceleyip karar verdim hareket etmiyolar fazla zaten ama sağlıklı olduğu gözlerinden belli oluyor neyse aldım eve getirdim kuş bi ishal oldu nerdeyse poposundan kursağına kadar ıslak duruyodu eyvah dedim ölmesin bide ,gibi sorular geldi aklıma sadece yaptığım suyuna 3 parmak yüksekliğinde çay demi koyup üstüne hazır su koymak oldu ve patates haşladım,patatesi yedimi bilmiyorum ama suyu kesin içmiştir sonra düzeldi sonra dediğim ertesi gün düzelme belirtilerini gördüm,can işte ne olcağı belli olmuyor nazik hayvanlar ,demiyolarmı hayat pamuk ipliğine bağlı diye ,aynen öyle ne olcağı belli olmuyor bizim bile nekadar kendimize baksakta nasıl bi sağlığımız olduğu belli değil..

Diğer çiftim daha çiftleşmedi bunu düşüyordum bu da ishal olunca ayırdım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:24 -->-> Daha önceki mesaj 09:24 --

Kardeş tşk yorumun için bir de dediğini deneyeyim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:29 -->-> Daha önceki mesaj 09:24 --

PHfQ

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:29 -->-> Daha önceki mesaj 09:29 --

PHfQ

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:31 -->-> Daha önceki mesaj 09:29 --

LoVYlb.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:31 -->-> Daha önceki mesaj 09:31 --

Dün akşam ki dışkı fotosudur.

Kusun durumu nasıl oldu merak ettim? Ayrıca bazı arkadasları dinlemediğiniz iyi olmus yani kusu alıp iyi cıkmayınca geri verelim demek zalimce sonucta o da bir canlı gidip verseydiniz ölüme terk etmis olucaktınız ama onların bakıma ihtiyacı var ve sizde gönüllü olduğunuz icin tesekkür ediyorum size. İshal durumuna birsey diyemem pek bu konuda bilgili değilim bende yeni kus bakmaya basladım ama bende yavruyken aldım simdi 4 aylık mesela ilk iki gün ne yem yedi ne de su icmisti alısma döneminde olabiliyor bu :)

Son düzenleme:
Merhaba yorumunuz için tskler, kuşu degistirme istegim hic yok cok begenerek aldım ama hasta olduğu icin üzülüyorum fakat dün tünek üzerinde 90 derece dönüşler yapti aklim şaştı,inş toparlar elimden geleni yapacağım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:55 -->-> Daha önceki mesaj 14:15 --

Arkadaşlar bugün kuşum biraz hareketlendi ama yine genel durum sessizlik hakim, dıski ilk 3 gün öncesi kadar civik olmasa da yine popo kenarinda toplanma vardi, az once popo temizlerken elime aldım, cerenin oradaki deliği yakindan sizlere bakmaniz icin foto cektim, yani bu kirik mi? Veya başka bir kusun gaga ile verdigi darbe mi? Anlayamadim.inş hastalik değildir, patetes verdim bugun biraz karistirmis, yem yemis, bagirsak ilaci icerken gordum cok şükür ama bir sessizlik var diger ciftin hareketlerinden etkilenme var yani
zEP3J9.jpg

maşallah kuş kendini toparlamış ilk haline göre mantar yok kuşta ceredeki yara sorun yaratmaz son foto da görüldügüne göre cerenin iyileşmeye başladıgı belli eski haline gelmeye bilir ama bir sorun yaratmaz

Mehmet Nuri hocam Kıymetli bilginizi paylaştığınız için size tşk ediyorum,mantar diye tedirgin oldum,ishal hala var gibi 3 gün önceki gibi sulu değil patetes suyuna ilaç devam edeyim mi?birde suyuna sarımsak ez at dediler,uygun mudur acaba?

Geri