Karadeniz Pet

Kuşun gözün kırmızı bir şey çıktı

• Konbuyu başlatan SAİT71
  • Başlangıç tarihi
S

SAİT71

Guest
Arkadaşlar gözünde bir tuhaflık var ve ne olduğunu bilmiyorum. NE yapmam lazım neden oldu bu?

5 Eylül'de kuşun sağ gözü bu şekildeydi:
tvjrl.jpg

Yani normaldi. Bugün böyle olmuş. Bir süredir sulu gibiydi zaten ama kırmızılık yoktu.

tvjrp.jpg

tvjrs.jpg

Marul falan verdim biraz vitamin alsın diye ama sorunun ne olduğunu bilmediğim için bir şey yapamıyorum.

geçmiş olsun cok kötü olmuş gözü :(

Yani tedavisi var mı onu merak ediyorum göz merhemi giderir mi bunu? Sanırım arpacığa benziyor.

Evde bir tane krem var. Ama deri kremiymiş. Göz kremi olanını alacağım sanırım ?

tvk54.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arpacık bambaşka birşey hacı

senin kuşun resmen gözünde birşey çıkmış yada iltihaplanmış,gözbebeğinin 4 te 1 ini kapatmış görüyorum .

veteriner en garantisi geçipte göze krem sürme çok hassas bir organdır.

veterinere götürün götüremiyorsanız göz merheminden sürün

teşekkürler krem birazdan elimde olacak onu deneyeceğim bakalım inş. olur yararı :)

dostum o resmini koyduğun kremide at istersen tarihi 2010

bence mikrop kapmış kafesi tamamen dezenfekte edin. kuşun gözünüde ılık suyla ıslatılmış pamukla sildikten sonra kremi sürün. geçmiş olsun.

ılık suyla ıslattığım pamukla gözünün orasını sildim ve eczaneden satın aldığım terramycin'in 3.5 mg lık merheminden az bir şey sürdüm. Bir kaç gün kullanacağım inşallah olumlu sonuçlanır. Yoksa bi veterinere götüreceğim olmazsa..

Göz pomadlarından kullanabilirsin. ama imkanın varsa veterinere götürmen daha iyi olur.

Arkadaşlar dün sürmüştüm çıkan şeye. Bugün neredeyse normale dönmüş gibi. 1 veya 2 gün daha kullanırsam sanırsam hallolacak. İlk resimlerdeki gibi değil gözü biraz birşey kalmış İnşallah o da yok olacak.. :)

Biraz önce çektim:

twbxt.jpg

twbxv.jpg

Gözünün altında biraz bir şey daha var. Gözünün normal hali bu değil daha . :) Neşesini hiç kaybetmemişti zaten, çok canlı valla miniğim :D

Moderatör tarafında düzenlendi:
maşallah geçmiş olsun.böyle basit ilaçlar hep elinizin altında olsun.

Valla hiç tahmin edemedim böyle bir ucubenin çıkacağını. Bundan sonra çok daha dikkâtli olacağım. Kuşlarım daha önce hiç böyle hastalanmazdı. Sanırım biraz ihmal ettim. :(

Geri