Karadeniz Pet

Kuşun içinden ses geliyor

@Hira o kadar haklısın ki çok çok geçmiş olsun. ben de 5 gün önce o acıyı yaşadım kusum vefat etti oğlum dediğim. insanın cidden ömründen ömür gidiyor. ve işin en kötü kısmı ne yapacağını şaşırmak ya mesela benim çevremdeki veterinerler hiçbir şekilde kafes kuşlarından anlamıyor buna şahit oldum. çok çok geçmiş olsun tekrardan Allah sağlığına tez vakitte kavuştursun ya. öyle yıpratıyor ki insanı ben şimdi yeni bir eş almak istemiyorum ya ona da bir şey olursa diye. ama yavrum o kadar sıkılıyor ki. ben de napacagımı bılmıyorum. umarım kullandıgnız ılacların öyle bir faydası olur ki birden kendine gelir

@Hira o kadar haklısın ki çok çok geçmiş olsun. ben de 5 gün önce o acıyı yaşadım kusum vefat etti oğlum dediğim. insanın cidden ömründen ömür gidiyor. ve işin en kötü kısmı ne yapacağını şaşırmak ya mesela benim çevremdeki veterinerler hiçbir şekilde kafes kuşlarından anlamıyor buna şahit oldum. çok çok geçmiş olsun tekrardan Allah sağlığına tez vakitte kavuştursun ya. öyle yıpratıyor ki insanı ben şimdi yeni bir eş almak istemiyorum ya ona da bir şey olursa diye. ama yavrum o kadar sıkılıyor ki. ben de napacagımı bılmıyorum. umarım kullandıgnız ılacların öyle bir faydası olur ki birden kendine gelir
Allah size de sabır versin bende kayıp yaşadım ve nasıl acı çektiğimi bir Allah bilir. İnşallah diğer kuşunuzun sağlıklı uzun bir ömrü olur. Geçen gün büyük konuşmak ve yemin etmek istemedim ama Allahım yanımdakilere sağlık ve uzun ömür ver ama onlardan sonra ki bunu demek bile çok üzücü oldu bir daha bana kuş nasip etme. Ben gerçekten günlerdir kafayı yemiş bir haldeyim o site, bu video, şu yorum vs derken gün boyu tek yaptığım şey bunlar oldu. Sanki artık yaşamıyormuşum gibi ama onların sağlığına kavuştuğunu görmeyi o kadar istiyorum ki ben çabalamasam zaten onlar bir şey yapamaz. Ailem bile neler neler dedi oysa kim bu şekilde olmayı ister. Eğer yeni bir kuş daha istiyorsanız tüm her şeyi iyi düşünün derim evet insan ölenin ardından geri gelsin istiyor sonra ona benzerini istiyor ama hiçbiri de onu geri getirmiyor. Allah hepimize kolaylık versin.

Allah size de sabır versin bende kayıp yaşadım ve nasıl acı çektiğimi bir Allah bilir. İnşallah diğer kuşunuzun sağlıklı uzun bir ömrü olur. Geçen gün büyük konuşmak ve yemin etmek istemedim ama Allahım yanımdakilere sağlık ve uzun ömür ver ama onlardan sonra ki bunu demek bile çok üzücü oldu bir daha bana kuş nasip etme. Ben gerçekten günlerdir kafayı yemiş bir haldeyim o site, bu video, şu yorum vs derken gün boyu tek yaptığım şey bunlar oldu. Sanki artık yaşamıyormuşum gibi ama onların sağlığına kavuştuğunu görmeyi o kadar istiyorum ki ben çabalamasam zaten onlar bir şey yapamaz. Ailem bile neler neler dedi oysa kim bu şekilde olmayı ister. Eğer yeni bir kuş daha istiyorsanız tüm her şeyi iyi düşünün derim evet insan ölenin ardından geri gelsin istiyor sonra ona benzerini istiyor ama hiçbiri de onu geri getirmiyor. Allah hepimize kolaylık versin.
Çok güzel özetlemişsiniz cidden öyle aynı şeyleri yaşamışız yakın zamanlarda ve hala yaşamaya devam ediyoruz. Keşke dememek için her şeyi yapıyoruz ama lanet olsun ki çevremizde götürebileceğimiz kanatlılardan anlayan insanlar yok (veteriner dahil) sonra noluyor çaresizce bekliyorsun. Siz elinizden geleni yapıyorsunuz sabırlı olun. Evet ne kadar zor oldugunu psikolojik olarak ne kadar acı verdiğini çok iyi anlıyorum. Ama Allahtan ümit kesilmez. Şu an bu yavrulara bakabilmeniz olsun temkinli davranmanız olsun o kadar güzel bir şey ki. Çok şanslılar sizin gibi bir sahibi oldukları için. O yüzden elinizden geleni yapıyorsunuz inşallah kuşlarınızda düzelecek inanıyorım. Keşke bunları yazmak yerine bilgi verebilsem daha çok tecrübem daha çok bilgim olsa.

@kavunandkelek çok geçmiş olsun şimdiden umarım iyileşir bebekler. peki nasıl anladınız bagırsak enfeksiyonu olduğunu
Teşekkürler
Bak o kişiye eskiden yine bir hastalık için yazdığımda da hemen caremycin kullan sana göndereyim kuşun bağırsak enfeksiyonu dedi bundan 2 hafta kadar önce ishal olan küçük kuşum içinde yazdığımda aynen “bağırsak enfeksiyonu caremycin kullanacaksın + 5 gün probiyotik+5 gün elektrolit+polivid bebe vitamini” dedi. Sonra kuşumun içi de kalkıyor dediğimde de “kursak mantarı var, caremycin bitince ornitap sonra da 4 in 1 mix ilaçlar yoksa da ben yollayayım” dedi. Demem o ki sakın sen de ben gibi inanma bak ben yanlış yaptım ve iki gün caremycin kullandım kuşta değişim göremeyince ve hayvanı yıpratmaktan korkunca da bıraktım ve yeni bir veteriner aradım. İşte hep aynı hikaye iyisi bir an önce dışkı tahlili yapacak bir veteriner bul ve git
Bugün zaten ilacı bulmak için gittiğim kuşçu adam bu ilaç kuşu yıpratır bir işe yaramaz deyip vermedi.Hiprodaxi-s verdi.Bana da aynı şeyleri söyledi.Demek ki yalan söylüyor

Aynen öyle kaç gündür hiçbir şey yemiyorum sürekli ağlıyorum napıcam bilmiyorum

Geri