Karadeniz Pet

kusun kafasi?

ayhanakbas

Meraklı Üye
Sizinde kusunuz kafasına dokunulunca yada sevilince uyuz olup kaçıyor mu bunun nedenini bilen ve bunun çözümünü bulan arkadaş var mi

bizimkiler çift olduğu için pek gelmiyorlar ele avuca. Fakat tek kuşumuz var kaşırken sıkıntı yok fakat kaşımayı bıraktınmı kaçıyor :)

tek sebebi korkması olmasın ;)

Her kuşun kendine ait özellikleri vardır kimisi kafasını sevdirmeyi sever kimi dokunulmayı sevmez.Yuvadan atlayan yavru kuşları aldıktan sonra bu konuda alıştırmak daha kolay olur.

Korksa avucumun içine gelmez diye düşünüyorum ne bileyim sadece kafasının üstüne hafifçe dokunuldugunda bile huzursuz oluyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:09 -->-> Daha önceki mesaj 23:34 --

Sevdirmesi icin yapılabilecek şeyler nelerdir arkadaşlar yardımcı olabilecek var mi

kuş yeni değil ya 4 aydır falan yanımda geldiğinde 20 25 gunluk falandı

Cevap zaten verilmis. Kusun karakterine bagli bir durum. Ama genellikle sevmezler. Duzeltmenin zorlugundan olabilir, hayatta kalmak icin gormeli duymali ve gagalariyla her islerini yapmalilar. Butun bu organlar kafalarinda. Icgudusel olarak kafalarini olasi tehlikelere karsi koruyor olabilirler. Ben olsam ben de elletmem :)

Geri