Karadeniz Pet

Kuşun kafasından ruj nasıl çıkar

ArminaDalyaTürk

Meraklı Üye
Dün 6 yaşındaki kuzenim geldi ruj surmus bu yasta ben içerde dayimlarla konuşurken kuzenim dısi kusumu alip opmus ve kusun kafasi ruj olmus benim kusum yıkanmaktan nefret eder yikadim ve sıcak hava ufleyen sobanin yanina koydum yaklasinca ve elimi yaklastirinca bagiriyor ve ruj lekesi tam olarak çıktımi bilmiyorum ne yapmam gerek bu illet nasil cikar ?

Dün 6 yaşındaki kuzenim geldi ruj surmus bu yasta ben içerde dayimlarla konuşurken kuzenim dısi kusumu alip opmus ve kusun kafasi ruj olmus benim kusum yıkanmaktan nefret eder yikadim ve sıcak hava ufleyen sobanin yanina koydum yaklasinca ve elimi yaklastirinca bagiriyor ve ruj lekesi tam olarak çıktımi bilmiyorum ne yapmam gerek bu illet nasil cikar ?
Öncelikle kuşunuz o hava üfleyen sobanın karşısına veya yakınına bir daha koymayın hava akımı olduğu için kuşu hasta edersiniz banyo yaptıktan sonra kendi halinde sıcak ortamda kalarak kurusun kurulansın kuşunuz. Ruj lekesi için de her gün banyoluk takın siz yıkamayın stres yapar sevmiyormuş da zaten banyoluğun suyuna da 3-4 damla elma sirkesi damlatın takip etmeniz gerek banyo yaptığı anda banyoluğu çıkarmanız ve suyunu tazelemeniz gerekir ruj lekesinin atmak için

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Öncelikle kuşunuz o hava üfleyen sobanın karşısına veya yakınına bir daha koymayın hava akımı olduğu için kuşu hasta edersiniz banyo yaptıktan sonra kendi halinde sıcak ortamda kalarak kurusun kurulansın kuşunuz. Ruj lekesi için de her gün banyoluk takın siz yıkamayın stres yapar sevmiyormuş da zaten banyoluğun suyuna da 3-4 damla elma sirkesi damlatın takip etmeniz gerek banyo yaptığı anda banyoluğu çıkarmanız ve suyunu tazelemeniz gerekir ruj lekesinin atmak için

Teşekkür ederim fakat benim kusum asla banyoluk kullanmaz ne yapmam gerekir ? Kendim yikasam sirkeli suyla olmazmi mesela yıkarken gozune su kaçsa sirke yakarmi birde ben evde olmuyorum cumartesi pazar yapsam olurmu ? Birde benim kafeste bir kusum daha var sirkenin zarari olurmu?

Son düzenleme:
Teşekkür ederim fakat benim kusum asla banyoluk kullanmaz ne yapmam gerekir ? Kendim yikasam sirkeli suyla olmazmi mesela yıkarken gozune su kaçsa sirke yakarmi birde ben evde olmuyorum cumartesi pazar yapsam olurmu ? Birde benim kafeste bir kusum daha var sirkenin zarari olurmu?
Sirkenin hiçbir zararı olmaz ancak evet gözüne kaçmasın kuşunuz da mutlaka banyoluğa girer emin olun sabırlı olun tüneğin birini banyoluğun önüne gelecek şekilde takın merak eder ve suyu keşfettiğinde girer suyunu az koyun ayaklarına kadar gelsin tüylerine yetişmesin kendiniz yıkayabilirsiniz ama ben bunu tavsiye etmem

Sirkeli suyla yıkamanız elzem değil sade su da olur. İnanın sizin onu hava akımına maruz bırakmanız rujdan daha fena olmuş bir daha yapmayın. O ruj lekesi illa ki çıkar sonuçta banyoyla. İlkinde olmaz ikincisinde olur bir zararı da yok şu aşamada.

Ruj değil ama benzer durum benimde başıma geldi. Kuşum perdenin kornişlerine kadar çıkmıştı ve kaloriferden dolayı tavanda ki o kısım isli oluyor. İndiğinde beyaz alnının simsiyah olduğunu gördüm. Kulak çubuğunu biraz ıslatıp, çok az bebe şampuanı sürdüm. Daha sonra alnını temizledim. Eskisinden de beyaz oldu:) ki zaten benim kuşum da nefret eder banyo yapmaktan, ıslanmaktan, ele alınmaktan.. Ama mecburdum. Sizin kuşunuz da eğer çok fazla strese girmeyecekse bu yöntemi uygulayabilirsiniz. İs lekesi de inanın ruj lekesi kadar zor çıkan bir şey.. Ve eğer ıslatırsanız, kesinlikle aynı yöntemi denemeyin derim, sıcak havada üflese sonuçta bir hava akımı oluyor ve hasta oluyorlar. Bırakın kendi haline, kurur zaten kısa zamanda.

Son düzenleme:
Geri