Karadeniz Pet

Kuşun kakasında kan var yardım edin

shinigamibird

Meraklı Üye
Arkadaşlar kuşun kakasında Kan var. Bundan 3 hafta önce hurma tanesi kadar kan vardı kafesinde. Veterinere götürdüm. Vitamin verdi poposuna merhem sürüp yolladı bizi. 2. Gidişimde gayta(kültür) testi yapıldı. Bir şey çıkmadı. 3. Gidişimde veteriner değiştirdim. Popo Tüylerinden dolayı rahatsız olduğunu ve tüyler patlamadığı için sürekli poposu ile oynadığı için sıkıntılı olduğunu söyledi. Popoya deri ve yara spreyi verdi. Ardından bir de antibiyotik verdi. Kullandık 5gün antibiyotiği. Vitamini kestik. Bitti kuş tam toparlıyor derken yine başladı. Kakalarda gözle görülür derecede kan bulunuyor. Kalalar normal sadece kan var. Bir ara ishal gibiydi ardından aspur yem ve buğday içi bir de benim kaynattığın bulgurdan başka bir şey yemedi. Kakalar karardı sonra normale döndü. Normalde çok Hareketli bir kuş. Hastalıktan duruşmuştu. Bugün Bi hareketlendi direk kan geldi. Ne yapmak lazım? Neyi olabilir?

çok geçmiş olsun. güncel tutmak adına yazıyorum. umarım tecrübeli arkadaşlardan yardım gelir.

Çok teşekkür ederim. Veterinere gittik bugün. Öz-Vet te incelendi. Ağzından örnek aldılar. Sonuç bekleyeceğiz. İlaç verdi veteriner. Son 1 aydır o kadar çok yoruldum ki hem maddi hem manevi olarak anlatamam. Ama o iyi olsun diye elimden geleni yapıyorum. İnşallah iyi olacak Shinigami kuşkuş.. Çok sağolun.

Merhabalar, Veterinere gittiğimiz gün yolda giderken kanaması durmuştu. veteriner parazit ilacını yedirdi.Sonra eve geldik. antibiyotikli ve aminoasit ilaçlı suyunu yaptım suluğuna koydum. Koyduğum gibi içti. akşam tekrar bi kanama oldu veterinerini aradım. Paraziti atacağı için normal kanaması dedi. Zaten öncekinden oldukça azdı. Tüm gece az az kanaması olmuş kakalarından anladım. Sonra kesildi. Şu anda çok şükür kanama yok ama çok korkuyorum bir şey olacak diye. Sürekli nöbet tutuyorum. Mecburen bugün işe geldim. Sabah temizleyip bıraktım kafesini. İnşallah iyi olacak.

Geri