Karadeniz Pet

Kuşun rengi doğalmı

• Konbuyu başlatan Romeo
  • Başlangıç tarihi
R

Romeo

Guest
Merhaba bugün petshoptan benim kuşa dişi aldım.Kuşun rengi bir inanılmaz.Açık mor lila gibi.Sizce genetiği ilemi oynanmış o rengi elde etmek için yoksa belli zamanlarda öylemi oluyorlar?

Merhaba bugün petshoptan benim kuşa dişi aldım.Kuşun rengi bir inanılmaz.Açık mor lila gibi.Sizce genetiği ilemi oynanmış o rengi elde etmek için yoksa belli zamanlarda öylemi oluyorlar?

muhabbet kuşlarının öz renkleri yeşil vücut sarı kafadır doğada böyle bulunurlar o rengin haricindeki tüm renkler genetikleriyle oynayarak elde edilir o yüzden bizim aldığımız kuşlardan yeşil vücut sarı kafa olanların bağışıklık sistemi daha güçlüdür :)
yani bizim kuşlarımızın da genetikleriyle oynanmış :)

Maviyi sarıyı anlarımda mor nedir :D nasıl bir zekayla yapmışlar.Ama çok güzel olmuş benim erkek kuşun rengi mavi-sarı buda lila çiftleşseler ne olucak çok merak ediyorum :D

benim bir çift muhabbet kuşum vardı beyaz mavi parçalıydı erkekde dişide yavrusu aynı böle ama kanatları düz beyaz çıkmıştı bende çok acayip şaşırmıştım dedim bu dişi kuş kocasını aldatıyomu ne :D :D :D

Ama malesef hiç yavrusunu alamamıştım nazar deydi noldu millet görünce kuş dururp dururken öldü çok üzülmüştüm.

Geri