Karadeniz Pet

Kuşun tüyleri çıkmıyor neden ?

karargahx

Yeni Üye
S.a arkadaşlar kuşun ayin 19unda doğdu annesi babası bi kaç gün önce kaçtı ben siringayla besliyorum . Bebelac sutlu tahilli (gece) olanı kullanıyorum ama kuşum gelişmiyor tüyleri çıkmıyor cikmis olanlar da artık sert oldu baya bi kötü durumda ne yapmam lazım ? Bebelac havuc elmalı mama var acaba ondanmi yedirsem ?
65ca24d551b2c63196ad0e709ed99d5c.jpg
5f0187831cc87cdd99f17e0e03b27717.jpg

SM-N900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

daha bilgili biri cevap verecektir fakat bildiğim kadarıyla muhabbetkuslarına sütlü ürünler verilmemeli sindiremiyorlar diye okumuştum.

İnş bilgili birisi cevap verir üzülüyorum kuşa şuanda. Ne yapılması gerekiyor sa lütfen söyleyin yapayım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:33 -->-> Daha önceki mesaj 11:27 --

@LeventAcar

Son düzenleme:
forumda bakıcı olan kuşlara sahip kişiler mutlaka vardır birinden büyüyene kadar bakılmasını rica edebilirsin. benim arkadaşımda vardı bi yavru götürdük hemen atladı yanına kustu ona doyurmaya baslamıstı. sizin beslemeniz de olur ama bi kusun beslemesi herşeyden iyidir.

Bizim kuş tekrar yumurtaya yattığı için son yavruya bakmamıştı diğerleri kendi yedi ama sonuncuyu beslemediği için gelişmedi büyümedi kendi de yem kırmayı öğrenememiş bende o yavruyu ve abisini ufak bir kafese aldım. Abisi ufak tefek yiyordu diğerini de iki gün ben besledim kavanoz maması kullandım havuçlu pirinçli

araştırmalarım sonucu. İki gün ben besledim arada yanında bulunan abisi de besledi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:53 -->-> Daha önceki mesaj 15:51 --

Yavrunun kardeşleri varsa yanında kalsın bence onlarda besliyor arada

Yok malesef bebelac kavanoz Mamas da var havuç elmalı arada ondan veriyim bakalım ne olucak belki düzelir zamanla.

Yok malesef bebelac kavanoz Mamas da var havuç elmalı arada ondan veriyim bakalım ne olucak belki düzelir zamanla.

SAKIN ELMALI MAMA VERME !!! Tatlı gıdalar kuşlara çok zarar verebilir.

Bence mama konusunda değişim yapman gerek, meyve ve süt ürünleri içermeyen bir mama alman gerek ben havuçlu pirinçi olanını bulmuştum. Yavrumun en ufak abisi ile ( yani yanına aldığım) araları 2 gün ama anne beslemeyi kestiği için sizin resimdeki gibi tüyleri daha yeni çıkıyordu 1 aylıkken ama abisi normal tüylenmişti sanki aralarında 10 gün varmış gibi. Şuanda bile yanlarında prematüre olduğu belli :)

SAKIN ELMALI MAMA VERME !!! Tatlı gıdalar kuşlara çok zarar verebilir.
Sutlu tahilli Bebelac veriyordum ishal galiba şuanda diskisi aşırı sıvı bebelac in sebzeli princli olanını mi alsam ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:01 -->-> Daha önceki mesaj 14:59 --

Bence mama konusunda değişim yapman gerek, meyve ve süt ürünleri içermeyen bir mama alman gerek ben havuçlu pirinçi olanını bulmuştum. Yavrumun en ufak abisi ile ( yani yanına aldığım) araları 2 gün ama anne beslemeyi kestiği için sizin resimdeki gibi tüyleri daha yeni çıkıyordu 1 aylıkken ama abisi normal tüylenmişti sanki aralarında 10 gün varmış gibi. Şuanda bile yanlarında prematüre olduğu belli :)
Tsk evet haklısın mamasini değiştiricem bide öyle deniyim..zavalli ya

82d07ce3369e33a64166461ad72c73e1.jpg
ba5dff511cd430635bc4dc50bc39e60b.jpg

Anne babanın beslemedigi yavrular öyle olur inşaallah ozverinizle o da yeme düşecektir

[MENTION=15295]karargahx[/MENTION] Bebelac pirinçli sebze püresi verin.Herobaby'nin pirinçli sebze püresinide kullanabilirsiniz ama sakın Meyve ve şekerli gıdalar vermeyin !!!

Tabiki bi yeme düşse o kendi kendini toparlar inşaallah iyidir

[MENTION=15295]karargahx[/MENTION] Bebelac pirinçli sebze püresi verin.Herobaby'nin pirinçli sebze püresinide kullanabilirsiniz ama sakın Meyve ve şekerli gıdalar vermeyin !!!
Princ sebzeli yi suyla karıştırıp biraz daha sıvı hale getirdim verdim bakalım ne olacak.

Geri