petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuyruğunu kasma sorunu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve burakomurtak tarafından 8 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. burakomurtak

burakomurtak New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar küçük bir kuşum var ortalama 3 aylık civarı fakat dururken 2 haftadır sürekli kuyruğunu kasıyor yani nefes alışıyla senkronize bir halde kuyruğu yukarı aşağı oynuyor olduğu yerde geceleri oda sessizken değişik bir seste çıkarıyor sanki zor nefes alıyormuş gibi sebebini ve tedavi yöntemini öğrenmek istiyordum bilinen bişeyse yardımcı olun lütfen anlaşılmadıysa video çekip yükleyebilirim. Aviastım isimli bir ilaç kllanıyorum birkaç gündür bir değişim yok

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Aviastım solunum yolları için uygun bir ilaçtır, bir haftayı tamamlayın, değişiklik yoksa veterinere götürün. Ben düzeleceğine inanıyorum. Geçmiş olsun.

3. burakomurtak

burakomurtak New Member

Beğenileri:
    0
    Öncelikle cevap için teşekkür ederim. Kuyruğunu böyle kasmasının sebebi solunum yollarıyla ilgili bir sorun olmasına mı işaret ediyor yani?

4. Murat AYDEMİR

Murat AYDEMİR New Member

Beğenileri:
    0
    Levent bey sitemizin en tecrübeli insanıdır. Önerilerini düşünmeden gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz. Zaten en sonda farklı bir öneri ile işe yaramazsa veterinere göstermeniz gerektiği konusunda yol gösterici olmuş. Geçmiş olsun kuşunuza. Umarım sıkıntıları düzelir.

5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Kuyruk hareketleri genelde solunum yolları ile ilişkilendiriliyor.

[MENTION=6808]Murat AYDEMİR[/MENTION] estafurullah kardeşim, sınırlı bilgim ile yardımcı olmaya çalışıyorum.

#5 Levent ACAR, 8 Nisan 2015
    Son düzenleme: 8 Nisan 2015

Sayfayı Paylaş