Karadeniz Pet

Lütfen ölmesin..

elifs

Yeni Üye
Muhabbet kuşumun zayıf olduğunu fark etmemiştim, ama göğüs kafesinin çok sivri olduğunu farkettim ve bu hiç normal değilmiş. sürekli boynunu oynatıp kusma hareketi yapıyor ama ağzından yem çıkarmıyor. kafesin dibine gidip uyuyor, yumurtayı ve havucu severdi ama artık yemiyor. yemeye takati yok sanki. 1.5 yaşında erkek. konuşkan ve hareketli bir kuştu ama son 1 haftadır bu halde. geç kalmış olmaktan korkuyorum. her türlü tavsiyeye ihtiyacımız var. resimlerini ekliyorum

8Qly4r.jpg

ZJLyrZ.jpg

9EVj83.jpg
D9ljY1.jpg

NW5jLP.jpg

üşümüş olabılır dışkısı çok sulu ise ishaldir ama değilse ısıtmayı deneyin ishalse pirinci kaynatıp suyunu soğut ve suluğuna koy patatesi kaynat ver yer yemezse zorlamayı dene

1 hafta çok uzun bir süre. Kendiniz beslemelisiniz. Pirinç unu mısır ununu lapa yapıp şırıngayla yedirin karnı doysun. Antibiyotik tavsiye ederiz ama ne olduğunu bilmiyoruz. Veterinere gidin muhakkak.

dışkısı çok normal görünümde. şırıngayı becerebilirim inşallah. bu kuruma hastalığını okuyup endişelendim özellikle. veterinere götüreceğim en kısa zamanda

çok güzel kuş allah bağışlasın 3. fotoğraf küçük emrah gibi :D

En kısa zaman yarın sabah olsun yoksa kaybedersiniz. Şırıngayla beslerken kuşu ters tutmayın. Normal pozisyonda sol elinizle ağzını açın dilinin üstünden besleyin. Kaynamış suyla hafif ılımış olsun mama.

yeni yeme düşmüş gibi ?
[MENTION=12762]levent[/MENTION]acar

keten tohumu katayım mı mamaya?

Son düzenleme:
Keten tohumu şırıngadan geçmez

Kuş soğuk algini olmuş ceyranda kalmasın sıcak tutun soğuk algini ilacı verin reçeteye gore

Hazir şırıngalık mamalar satıliyor versali gibi bi markaninda vardi hatta onu kullanabilirsin

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tüylerini kabartmış(üşüyor) gögsü sivri(cok zayıf) yemden kesilmiş... durum vahim veterinere bir an önce götürün...

Son düzenleme:
Geri