Karadeniz Pet

Lütfen yardım cinsiyeti ve yaşı

Ismail gürcan

Yeni Üye
4 ay önce aldığım kuşlar lütfen cinsiyetini ve yaşını söylermisiniz bu kuşlar hangi türe girmektedir birde son olarak tahminen bunlar nazaman çiftleşir şimdiden cevablarınız icin tşk ler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:02 -->-> Daha önceki mesaj 22:50 --

Arkadaşlar şunuda belirteyim yeşil ile mavi kuş tahminen çift çünkü hep birbirlerini temizliyorlar ve besliyorlar yeşil biraz yaşlı 3 yada 5 yaşlarda inşallah erkekliği vardır son olarak beyaz kuşu 2 gün önce aldım

İlk fotoğraftaki yeşil erkek 8-10 aylık var. mavi dişi yaşını bilemicem ama erkekten büyük değil.
Çekinik parçalı beyaz da erkek. O da 8 aydan ufak değildir.

levent bey gerekli açıklamayı yapmış fakat çift olan kusları tek kafes te tut 2 erkek varken tek dişi kalırsa kafes de kavga çıkabilir ölümle bile sonuçlanabilir verim alman imkansız bu şekilde

Tşk ederim beyaz olanını ayırcam artık ama mavi dişi kuş çok istekli yeşil erkek kuş banamısın demiyor korkum acaba çok mu yaşlı olduğu icin

Dene 1 ay zaman ver olmazsa erkeği değişirsin 1-2 günde belli olmaz eş tutma durumu ayırdıkdan 10 gün sonra tak yuvalığı

Peki erkek kuş dişi kuşdan kücük olunca çiftleşirmi beyaz kuşu bıraksam yeşil kuşu ayırsam çiftleşirmi beyaz kuş yaşı uygunmudur

damızlık adayları 8 ayı geçtikten sonra yaş sıkıntısı olmaz ve ortalama 4 yaşına kadar üretim özelliğini taşır muhabbetler tabi beslenmesine ve sağlına göre değişir bu süreç ama çap olarak söylüyorsanız bunu tabikide erkeğin biraz daha büyük ve baskın karakterli olması lazım ki dişi ye istediğini yaptırabilsin

Geri