Karadeniz Pet

lütfen yardim edin!!

• Konbuyu başlatan htces
  • Başlangıç tarihi
H

htces

Guest
1 yaşındaki erkek muhabbet kuşum insanlarla oynuyordu sürekli konuşur hiç yerinde durmayan bir kuştu. Kafesin yerini değiştirdim 1 gün yine ayni kuştu konuşuyor oyunlar oynuyo ama 2 gündür 1 tane yem yemedi su içmiyo bizle oynamıyor konuşmuyor surekli kafesin alt bölümünde sabit bir şekilde duruyor. Ayağında mor renkli beneklerde var. Lütfen yardim edin ne yapabilirim.

Resim koyarsan daha iyi olur

[MENTION=11631]htces[/MENTION] Fotosunu ekle.

Resim çektiği mi anlayinca farkli.duruyo nasil yapalim

En azından ayağını çekerseniz o konuda yardımcı olunur. Bir de yer değşikliği sebebiyle ilgi azaldıysa ondan da yapıyor olabilir. Tabii durduğu yerden bahsediyorum, duruş şeklinden değil. Mesela bizim beyefendi 1 gün dışarı çıkmasın ertesi sabah kağıdının altına girip deli gibi sağa sola koşar. Belki bunun gibi bir durumdur. Mümkün olduğunca stresten koruyun. Yeni odasında eskisinden daha çok yalnız kalıyorsa odada bırakacağınız 1-2 saat için müzik açın. Öterek eşlik edecektir, bir de bunu deneyin bakalım tüneğine çıkacak mı. Umarım önemli bir problemi yoktur. Fotoğraf koymaya çalışın, ustalar muhakkak gereken yorumu ve yönlendirmeyi yapacaklardır.

Soda şişesi ile oynamayi cok sever hep şişe var kafesinde tüy yok

Şişeyle dışardayken oynuyorsa boş yere kafesine koyup ekstra strese sokmayın ama kafesindeyken de oynuyorsa siz bilirsiniz. Kuşun durumuna yorum yapılabilmesi için fotoğrafını koymanız lazım, hiçbir şekilde fotoğrafını çekemiyorsanız durumunu daha ayrıntılı anlatın ki okuyanlar size yardımcı olabilsinler. Kafes altında hareketsiz duruyorsa bir hastalık nedeniyle halsizleşmiş olabilir. Aynı zamanda dışkılarıyla da temas ediyor, uzun süre durması sakıncalı olabilir. Tüyleri kabarık mı, dışkısı sulu mu, hapşırıyor mu... Durumunu ayrıntılı yazın ki anlaşılsın, fotoğraf koyabilmeniz en güzeli olur.

Son düzenleme:
Geri