Karadeniz Pet

Lütfen Yardım.Kuşun ayağına ne oldu?

Erkan GÜNEŞ

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar yaklaşık 2 gündür tünekte sabit durduğunda ayağı fotoğraftaki gibi oluyor sebebi ne olabilir

kuşlar uyurken kafsını sırtına gömerek ya da ayağını kaldırarak uyurlar belki bu yüzden dir ancak yok değil diyorsanız ayak renginde ayak sıcaklığında bir değişme var mı bakın dışarı çıkadığınızda yürümesini sağlayın bakın yürürken topallıyor mu zamanında böle bir durum başıma gelmişti .

kuşlar uyurken kafsını sırtına gömerek ya da ayağını kaldırarak uyurlar belki bu yüzden dir ancak yok değil diyorsanız ayak renginde ayak sıcaklığında bir değişme var mı bakın dışarı çıkadığınızda yürümesini sağlayın bakın yürürken topallıyor mu zamanında böle bir durum başıma gelmişti .

Kafes tabanında yürürken hafif topallıyor diğer kuş bu aralar çok sıkıştırıyor ayağını ısırmaya çalışıyor ayağını diğer kuşun üstüne atıyor ikiside yavru olmasa çiftleşme derdinde diycem de ikiside erkek sanırım

zamanında benim de erkek kuşumun başına gelmişti benzer bir olay zamanla kötüye gitti ayağı inşallah sizin kuşunuzun ki hafif bir meseledir
http://www.muhabbetkusu.com.tr/sorulariniz-ve-cevaplarimiz/niye-ayagi-hala-iyilesmiyor-34867.html
http://www.muhabbetkusu.com.tr/sorulariniz-ve-cevaplarimiz/kusun-bacagina-nolcak-boyle-36192.html
umarım benim kuşun durumuna asla benzemez geçmiş olsun belki bir faydası dokunur bir çare bulursunuz

İnşallah düzelir acaba kafesleri mi ayırsam bilemedim ki böyle görünce de içim acıyor

İnşallah düzelir acaba kafesleri mi ayırsam bilemedim ki böyle görünce de içim acıyor

bana kalırsa ayırın derim ayrı bir kafesde daha detaylı şekilde inceleyebilirsiniz daha rahat edebilir yemliği suyu daha yakın daha kolay ulaşabileceği bir mesafeye taşıyabilirsiniz daha rahat etmesi için

galiba öyle yapacam bugünden itibaren ayırıp bi süre takip edecem ama yem yemesinde hareketlerinde bi sorun yok eskisi gibi sizce kötü bi durum olsa iştahsızlık olmaz mı hareketsizlik felan

galiba öyle yapacam bugünden itibaren ayırıp bi süre takip edecem ama yem yemesinde hareketlerinde bi sorun yok eskisi gibi sizce kötü bi durum olsa iştahsızlık olmaz mı hareketsizlik felan

bi yere çarptıysa eğer acıyodu belki sadece 1-2 güne geçer öyleyse ama yinede ciddi olabilir

Benim yavru kuslarimdan bir tanesinin de ayagi digerleri ile oynarken veya kavga ederken incinmisti. ayaginin uzerine basamiyor ve topalliyordu. Diger kuslardan ayirdim, ayagina vazelin surdum, bir hafta 10 gun sonra eski sagligina kavustu.

Benim yavru kuslarimdan bir tanesinin de ayagi digerleri ile oynarken veya kavga ederken incinmisti. ayaginin uzerine basamiyor ve topalliyordu. Diger kuslardan ayirdim, ayagina vazelin surdum, bir hafta 10 gun sonra eski sagligina kavustu.

bende ayırdım şimdi kafesleri diğeri çok uğraşıyordu ayağını ısırmaya çalıştığını farkedince hemen ayırdım zaten vazelini bende süreyim o zaman

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:37 -->-> Daha önceki mesaj 20:01 --

Yardım edebilecek kimse yok mu?

Geri