Karadeniz Pet

lütfen yardım

• Konbuyu başlatan orhan16
  • Başlangıç tarihi
O

orhan16

Guest
arkadaşlar bir çift çek yumrtalarıyla birlikte aldım ancak yumurtalara pek doğru dürüst yatmadılar ve yumurtadan çıkan yavruyu dişi öldürdü kafasının üstünü parçalamış bu beni çok üzdü öncelikle bunu neden yapmış olabilir. bu olaydan sonra yaklaşık 20 gün oldu ve halen yumurta yapmıyorlar sizce ne yapmalıyım.

Geçmiş olsun yer değişikliği kuşların psikolojisini bozar bu sebepten olmuş olabilir

Kuşu ilk aldığında bile eve alışması için biraz zaman lazım o zamandan sonra yumurtlamaya hazırlanırlar sen birde yumurtalı olarak almışsın alışmadan tezcan abiminde dediği gibi psikolojileri bozuluyo yer değiştirince büyük ihtimal o sebeptendir

Aynı problem bende de vardı. Yumurtasi olan bir cekoslavak es aldim. Dişi 1 tane yumurta yapti onunda ustune yatmadi. Kesinlikle Yer degisikliginden dolayi. Sana tavsiyem bu surec icerisinde kuslarinin vitaminlerini eksik etme. Hayvanlar alisma sürecinde zaten çevreden gelen etkilere karşı hassaslar birde hasta olmasınlar.

Onu bilmiyorum ama bende sera nin vitamin plus diye bir damlası onu kullaniyorum. Ureticilerimizden birisi vitaform'u tavsiye etmişti. Bir araştır isyersen.

Geçmiş olsun yer değişikliği kuşların psikolojisini bozar bu sebepten olmuş olabilir

Tezcan beye katılmakla beraber, şurdan şuraya gerektiğinden binbir türlü

üstünü kapatıp sıkıntı çekerken siz muhtemelen nereden nereye taşıdınız kafesi

büyük ihtimal o yüzden yatmadı...

Yer değişikliginden dolayı yapmıstır büyük olasılıkla

Geri