petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

lütfen yardım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve orhan16 tarafından 26 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. orhan16
    Gizli

orhan16 Guest

arkadaşlar bir çift çek yumrtalarıyla birlikte aldım ancak yumurtalara pek doğru dürüst yatmadılar ve yumurtadan çıkan yavruyu dişi öldürdü kafasının üstünü parçalamış bu beni çok üzdü öncelikle bunu neden yapmış olabilir. bu olaydan sonra yaklaşık 20 gün oldu ve halen yumurta yapmıyorlar sizce ne yapmalıyım.

2. Tezcan GÜMÜŞ
    Gizli

Geçmiş olsun yer değişikliği kuşların psikolojisini bozar bu sebepten olmuş olabilir

3. erdincozn54
    Gizli

Kuşu ilk aldığında bile eve alışması için biraz zaman lazım o zamandan sonra yumurtlamaya hazırlanırlar sen birde yumurtalı olarak almışsın alışmadan tezcan abiminde dediği gibi psikolojileri bozuluyo yer değiştirince büyük ihtimal o sebeptendir

4. Mete Aytun AYDIN
    Gizli

Aynı problem bende de vardı. Yumurtasi olan bir cekoslavak es aldim. Dişi 1 tane yumurta yapti onunda ustune yatmadi. Kesinlikle Yer degisikliginden dolayi. Sana tavsiyem bu surec icerisinde kuslarinin vitaminlerini eksik etme. Hayvanlar alisma sürecinde zaten çevreden gelen etkilere karşı hassaslar birde hasta olmasınlar.

5. orhan16
    Gizli

orhan16 Guest

vitamin olarak ne tavsiye edersiniz

6. orhan16
    Gizli

orhan16 Guest

avi-vit diye bi toz aldım iyimidir

7. Mete Aytun AYDIN
    Gizli

Onu bilmiyorum ama bende sera nin vitamin plus diye bir damlası onu kullaniyorum. Ureticilerimizden birisi vitaform'u tavsiye etmişti. Bir araştır isyersen.

8. orhan16
    Gizli

orhan16 Guest

teşekkürler mete araştırayım

9. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Supervit veya avisol önerimdir.

10. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0
    Tezcan beye katılmakla beraber, şurdan şuraya gerektiğinden binbir türlü

üstünü kapatıp sıkıntı çekerken siz muhtemelen nereden nereye taşıdınız kafesi

büyük ihtimal o yüzden yatmadı...

11. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Yer değişikliginden dolayı yapmıstır büyük olasılıkla

12. orhan16
    Gizli

orhan16 Guest

fikir ve bilgileriniz için teşekkürler arkadaşlar

Sayfayı Paylaş