petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Lütfen yardımcı olun

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Batuhan Aksoy tarafından 10 Ekim 2016 başlatılmıştır.

1. Batuhan Aksoy

Batuhan Aksoy New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba dün muhabbet kuşumda hiç bir sorun yoktu keyfi gayet yerindeydi ama bu sabah yanına gittigimde tüyleri sanki ıslanmış gibiydi , gözünün yanındaki türleri yolmuş ve öğürür gibi değişik bi hareket yapıyordu.Küçük bir şehirde yaşıyorum ve buradaki veterinerler sadece kedi köpek bakıyor. Belki hastadır diye sabah suluğuna vitamin koydum biraz (vitaminin ismi avisol). Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli Dosyalar:

2. Caner

Caner Member

Beğenileri:
    19
    Mantar olabilme ihtimali varmi gagada yada ayakta herhangi degisiklik mantarda da goz kenarindaki tuylerin dokuldugunu gormustum gecmis olsun

3. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    725
    batuhan bey; bahsettiğiniz hastalık kursak mantarıdır ve kendisini ilk bahar ile son bahar mevsimlerinde çoğu kuşta gösterir. Ölümcül ciddi bir hastalıktır ve bulaşma risk i çok yüksektir. Bulaşma yolu; dışkı- kustuğu yemler- salyalar vs.. ile çok kolay olur. 8-10 gün içinde kuşun ölümüne sebep olur. salyalar o kadar çok çoğaldığına göre tahminimce 3-4 gün olmuştur en az hastalık başlayalı, yakından yeme içmeden tamamen kesilir ve sürekli böğürür gibi ağız haraketleri yapar hal alır. "Ranidazole 40" adlı ilacı kullanmanız lazım biran önce, vitamin felan bu süreçte tüketilmemeli. Yeme içme işlemi yapamayacağı için kursaktan beslemeniz lazım. Bu ilacı fiyatı 100gr lık ambalaj ta geliyor ve 80TL +KARGO gibi bi ücreti var. 1 Hafta boyunca 100ml suya 1 gr kullanmanız lazım yani 10gr kadar ı işinizi görür. Araştırın bulamaz iseniz benim ile iletişime geçin yardımcı olurum. 1-2 gün içinde tedaviye başlamaz iseniz acı sondan kurtulmak çok zordur.

4. Batuhan Aksoy

Batuhan Aksoy New Member

Beğenileri:
    0
    İnternetten alınabiliyormu bu ilaç ben biraz baktım ama bulamadım site linki atabilirmisiniz ?

5. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    725
    satan firmalar var ama bulması zordur bölme olarak bulmanız çok zor . bulamazsanız dediğim gibi benim ile iletişime geçerseniz 10 gr kadar yollarım size tedavi sürecince rahatlıkla yeter bu ilaçtan daha iyi ilaç yoktur bu hastalığa karşı. bulamazsanız dediğim gibi özel den iletişime geçerseniz veya 0538 581 96 82 dan whatsapp'tan ulaşabilirsiniz. piyasa da 10gr ı 20-25tl

Sayfayı Paylaş