petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Lutfen yardımmm..((!

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mesut Ozturk tarafından 4 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. Mesut Ozturk

Mesut Ozturk New Member

Beğenileri:
    0

Arkadaşlar erkek kusum 1 yaşlarında çok konuşkan uysal benim göz bebegim fakat
    Son zamanlarda
    ağzını sık acip kapatiyor
    kuyrugu aşağı yukarı hareket ediyor
    Çok hizli nefes alıp veriyor
    Ve disardayken disi kus üstüne ucuyo bizimki de kacicam derken oraya buraya carpabiliyor ki normalde de hemen yoruluyor yukselemiyor manevra yapamıyor hemen nefes nefese kalıyor

Diskisindaa hareketlerinde başka bi sorun yok- genelde hep yem çıkarır onları tekrar yer disiye de yem kusar

Ama bu solunum rahatsızlığı ilerler diye korkuyorum Ya da biseye çarpıp kötü sonclar olcak diye ve aviastim kullanıyorum tabi umudum yok

Hirilti gelmiyor diski normal Ve sürekli konuşur yem çıkarır kabarmaz

eskisi gibi değil kuyrukları dağılmış gibi duruyor sanki bi kuyrugu yeni uzuyor bu yüzden de duzgun ucamiyor olabilir diyorum ama hemen bi turda birakiveriyor kendini

Bu kac hafta önce baya hapsirdigi olmuştu o zmandan mi kaldı emin olamıyorum ama duzelmeyecek gibi geliyor :((
    Lütfen bunun nedeni ne olabilir ne yapmalıyım beni aydinlatin
    Onu kaybetmeyi göze alamam

Ve ayrıca gogus kemiğini rahat hissediyorum ama aylar once baktigimda da aynıydı bi değişim olmamış -çok yem kustugundan o kisim belli oluyor olabilir mi zayiflktan

Ve arkadaşlar disi kus kac yaşında acaba ..
    4 5 ay olmuştur alali ama çiftleşme olmadı bazen o izin vrmedi onun dışında yem kusuyor erkek ona ve bazen birbirlerini kasiyorlar ama çoğu zman disi erkeğin üstüne gidince erkek kaçıyor genelde ürkek davranıyor ona bazen üstüne üstüne gidebiliyor ...
    Çok uzun oldu hakkınızı helal edin
    Çözümleri nedenleri dört gözle bekliyorum
    Sagolun..

2. Doğukan Hazar

Doğukan Hazar Well-Known Member

Beğenileri:
    113
    Sicaktan dolayi kuslar bu siralar agizlarini acip kapatip nefes aliyolar. Anlattiklariniza gore gayet saglikli kusunuz. Endiseye mahal yok

3. alos2000

alos2000 Member

Beğenileri:
    10
    Sorun yok bence
    Gayet sağlıklı görünüyorlar

Vitamin verin

Yumurta haşlayın 2ye kesip verin

Belki banyo da iyi gelebilir sıcakta

4. Mesut Ozturk

Mesut Ozturk New Member

Beğenileri:
    0
    Baya oldu böyle olalı sıcaktan olduğunu sanmıyorum çünkü uçma problemi var arkadaşlar
    Azıcık ucunca bi yere konamadan birakiveriyor kendini
    Diğer kusta aynı yerde ama onun ucmasinin maasallahi var
    Bizimki çok çarpıyor konamadigindan yukselemediginden
    Banyoda yaptı ama ben de anlamadım niye böyle ..
    Çok sert çarpıp bişey olacak diye de korkuyorum

5. taşkın

taşkın Member

Beğenileri:
    14
    Maşşalh kuşların çok güzel.

Sayfayı Paylaş