Karadeniz Pet

Lutino Halsizlik, Tüy dökümü ve ağız şapırdatma

venomtr

Yeni Üye
Merhabalar. Benim 3 yaşında dişi lutino kuşum var. Son zamanlarda sağlıklıydı ama son 2-3 gündür tüy döküyor, halsizleşti ve ağzını şapırdatıyor. Yem yemesinde falan sıkıntı yok yemini yiyip suyunu içiyor. Kafesten çıkarıp elime aldığımda yere koyuyorum fakat uçamıyor.Detaylı bilgi sahibi olmadığım için de kusuyor mu kusmuyor mu bilmiyorum. Kafeste kusulmuş yem görünmüyor ama sanki dışardan bakınca kusmaya çalışıyor gibi görünüyor. Sizce bunun nedeni nedir? Ayrıca kafesteki diğer kuş (albino) gayet sağlıklı. Yardımcı olursanız sevinirim.

Video çekip koymanız mümkün mü ve de dışkı fotoğrafı ekler misiniz?

Hocam dışkısında sorun yok fakat poposuna yapışıyor bi süre sonra düşüyor. 3-4 gün önce ishaldi ama kısa sürdü geçti hemen. Az önce yanına gittim ağız etrafına salya bulaşmış. Diğer kuşu başka kafese aldım ona da bulaşmasın diye. Bi türlü anlayamadım neden birden böyle oldu. Yemle veya kafesle ilgili birşey olsa diğer kuşta da olurdu diye düşünüyorum. Soğukta falan da bırakmıyorum normal oda sıcaklığındalar her zaman. An itibari ile ağzından köpük gelmeye başladı

Bizim burda kuşçu var yetiştirici ona gösterdim kuşu alıp tedaviye başlayacakmış.Hasta olmuş. Umarım düzelir. Tedavi işe yararsa yaptıklarını ve kullandığı ilaçları yazarım bu durumla karşılaşan arkadaşlara yardımcı olur. Yardımlarınız için teşekkürler.

Havaların dengesiz gitmesiyle alakalı olduğunu söyledi. Bayağı karışık bir ilaç tedavisiyle gayet iyi. Tedavi 5 gün sürdü. İlk bıraktığımla şu anki hali arasında dağlar var resmen. Burdan kuşu hasta olan arkadaşlara tavsiyem kuşlardan anlamayan veterinerlere götürüp tonla para yığacağınıza işi bilen yetiştiricilere koşun. Forumda da her zaman bizlere yardımcı olan @Hayvansever03 'e de çok teşekkür ederim.

Havaların dengesiz gitmesiyle alakalı olduğunu söyledi. Bayağı karışık bir ilaç tedavisiyle gayet iyi. Tedavi 5 gün sürdü. İlk bıraktığımla şu anki hali arasında dağlar var resmen. Burdan kuşu hasta olan arkadaşlara tavsiyem kuşlardan anlamayan veterinerlere götürüp tonla para yığacağınıza işi bilen yetiştiricilere koşun. Forumda da her zaman bizlere yardımcı olan @Hayvansever03 'e de çok teşekkür ederim.
Rica ederim:)

Geri