Karadeniz Pet

Lutinoo yavru ve eğitimi

GündüzKuş

Meraklı Üye
Merhaba elimde 1 yaşa yakın bir kuşun var azda olsa bana alıştı ama çok zorlanıyorum ayrı bir kafeste lutinoo yavru alacağım aynı ortamda ayrı kafeste olsalar sorun olurmu yada yavruyu başka odada alistirdiktan sonra 1yasa yakin olanla aynı ortama koysam sorun olurmu ikisini aynı anda salsa sorun olurmu ona göre lutinoo yavru alicam cevap verirseniz memnun olurum teşekkürler.

Ekli dosyalar

• IMG-20181031-WA0003.jpg
    IMG-20181031-WA0003.jpg
    116.6 KB · Görüntüleme: 37
  • IMG-20181031-WA0001.jpeg
    IMG-20181031-WA0001.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 36
Yavruların olduğu resimde çarpılı olanlar dışındaki 3 tanesinden birini alicam yeme düşmesin bekliyorum

Ayrı odada tutarsanız birbirinin sesini duymazsalar eğitebilirsin kuşunu fakat aynı odalarda eğitimi çok zor olur eğer eğittikten sonra tekrar birleştirecekseniz zamanla sizinle olan ilgisi azalır ya hiç birleştirmeyip başka odada bakmanız lazım yada sizinle ilgisinin kopacağını göze alıp birleştirmeniz lazım aynı odalarda. İki kuşu birleştirdiğinizde eğer ciddi şekilde kavga etmezseler sıkıntı olmaz aynanda salabilirsiniz ama gözlem yapıp öyle salın.

Lutinoların çoğu dişidir.bu nedenle erkek olduğundan emin olman lazım.ses duyarsa sıkıntı olur.sesi duymaz kuşu görmezse sorun olmaz.eğitip birleştirirsen size olan ilgisi biraz azalır ama tamamen kopmaz.küçük olanın büyük olanı takip etme olasılığı var.ikisini ayrı odada eğitmen daha iyi olur.iyice eğitilene kadar birbirlerini görmesinler.buarada birinciyi eğitmeye devam et yabani olmasın.birleştirdiğinde ikiside evcil olursa daha iyi sonuç alırsın.

Lutinoların çoğu dişidir.bu nedenle erkek olduğundan emin olman lazım.ses duyarsa sıkıntı olur.sesi duymaz kuşu görmezse sorun olmaz.eğitip birleştirirsen size olan ilgisi biraz azalır ama tamamen kopmaz.küçük olanın büyük olanı takip etme olasılığı var.ikisini ayrı odada eğitmen daha iyi olur.iyice eğitilene kadar birbirlerini görmesinler.buarada birinciyi eğitmeye devam et yabani olmasın.birleştirdiğinde ikiside evcil olursa daha iyi sonuç alırsın.
aynen birinciyide egitiyorum neden disi oluyorlar ki

aynen birinciyide egitiyorum neden disi oluyorlar ki
Genetik yatkınlık var albino,lutino,creamino kuşlar %80 dişi çıkıyor.kırmızı gözlü olanlar için durum böyle.sanırım dfler için geçerli değil bu oran.tamamen sarı siyah gözlü varsa onu tercih et eğer erkekse.kırmızı gözlü erkek kuş çok nadir.

Son düzenleme:
Genetik yatkınlık var albino,lutino,creamino kuşlar %80 dişi çıkıyor.kırmızı gözlü olanlar için durum böyle.sanırım dfler için geçerli değil bu oran.tamamen sarı siyah gözlü varsa onu tercih et eğer erkekse.kırmızı gözlü erkek kuş çok nadir.
disi olmasi neyi degistirirki

Geri