Karadeniz Pet

Lutinoyum diye mi sevmedin

Malenaa

Meraklı Üye
Dişi muhabbet kuşum uzun zamandır kızgınlıkta bu ona aldığım 3. Eş hala buna yanaşmıyorlar benimki çok cana yakın kur yapıyor sürekli yuvaya girip oyuyor ama erkek oralı değil.Ne yapmam gerekir 20 gün oldu alalı alışması gerekmez mi? Dişi kuş çiftleşemediği için strese girdi sürekli cak cak cak bağırıyor benim de sesinden psikolojim bozulacak noktaya geldi

Kafeste ki oyuncakları çıkartın kuşlara fervit verin gün aşırı olarak erkek kuşu ve disi kuşu bir süre kafesten çıkartmayın ferviti gün aşırı verin haftada 3 gün havuçlu mama Yapın
Kuşlar bu kadar vitamine maruz kalırsa sağlıklarını kaybeder. Doğru bir beslenme değil bu söylediğiniz.
Belli ki dişi kuş çiftleşmek istiyor ve her erkeği kabul edecek yapıda. Salmaya atıp bir erkeğin kuşunuzu seçmesini bekleyin.

DipnoDolabın içine saklanıp saatlerce çıkmıyor
Kuşlar bu kadar vitamine maruz kalırsa sağlıklarını kaybeder. Doğru bir beslenme değil bu söylediğiniz.
Belli ki dişi kuş çiftleşmek istiyor ve her erkeği kabul edecek yapıda. Salmaya atıp bir erkeğin kuşunuzu seçmesini bekleyin.
Bunu öyle seçtirmiştim aslında ama olmadı kapanma bitsin tekrar gideceğim

Normalde tek yaşayan dişi kuş eş kabul etmez ama sizin eş tutturmanız zor olmaz. Yeterki sizin dişinizi eş kabil edecek bir erkek bulun.

Makine gibi olur erkek hiç bisey olmaz

Kuşlar makine değildir, çiftleşsinler diye arabaya benzin atar gibi vitamin yüklemesi yapmak doğru değil. Dişi kuş kaç yaşında ve ne kadardır eşi olmadan bakıldı? Uzun süre tek bakılan kuşlar ileride eş bulmakta zorlanabiliyor.
1 yaşına yeni girdi 2 aydır bir kaç kuşla denedim diğerleri yavru çıktı bu ise ilgilenmiyor yanaşınca ya arkasını dönüyor ya da kafa atıyor.Dişi kuşta problem yok hepsiyle anlaşıyor

1 yaşına yeni girdi 2 aydır bir kaç kuşla denedim diğerleri yavru çıktı bu ise ilgilenmiyor yanaşınca ya arkasını dönüyor ya da kafa atıyor.Dişi kuşta problem yok hepsiyle anlaşıyor
Dişi kuşla ilgili değil. Eğitim gören, evcil kuşları bazı durumlarda diğer kuşlar kabul etmiyor maalesef. Ama genelde erkekler seçici değildir. Sorun çoğunlukla dişilerde olur. Kafes ortamını paylaşabilir misiniz? Bütün koşullar uygunsa ve kuşlar anlaşamıyorsa ayırma yöntemi denenebilir. Yine çiftleşme olmuyorsa büyük ihtimalle ileride de olmayacaktır.

salmadan seçerken erkeğin baskın olmasına da dikkat edin. şu an belki de erkek olan ortama alışamadı. ona önce zaman tanıyıp birleştirmek de mantıklı olabilir. dişinin maşallahı var : )

3 ay yan yana tutup ayırdığım, 1 ay ayrı kaldıktan sonra 3 ay yine denediğim, olmadı mı daha uzun süre ayırıp tekrar eşlediğim kuşlar oldu.
20 güne eş tutmadı diyorsunuz. Sabırlı olmak lazım. Olamıyorsanız üretici veya hobiciden daha önce yavru alınmış takım kuşlar alın.

3 ay yan yana tutup ayırdığım, 1 ay ayrı kaldıktan sonra 3 ay yine denediğim, olmadı mı daha uzun süre ayırıp tekrar eşlediğim kuşlar oldu.
20 güne eş tutmadı diyorsunuz. Sabırlı olmak lazım. Olamıyorsanız üretici veya hobiciden daha önce yavru alınmış takım kuşlar alın.
Ben de bilgi almak için konu açtım zaten.Tek amacım kuşumun mutlu olması

salmadan seçerken erkeğin baskın olmasına da dikkat edin. şu an belki de erkek olan ortama alışamadı. ona önce zaman tanıyıp birleştirmek de mantıklı olabilir. dişinin maşallahı var : )
Evet erkek biraz pasif nefes alsam korkuyor ürkütmemek için çok uğraşıyorum biraz daha bekleyeyim o vakit.Dişi kuşum stresten hastalanır diye endişeleniyorum acelemin sebebi bu

Dişi kuşla ilgili değil. Eğitim gören, evcil kuşları bazı durumlarda diğer kuşlar kabul etmiyor maalesef. Ama genelde erkekler seçici değildir. Sorun çoğunlukla dişilerde olur. Kafes ortamını paylaşabilir misiniz? Bütün koşullar uygunsa ve kuşlar anlaşamıyorsa ayırma yöntemi denenebilir. Yine çiftleşme olmuyorsa büyük ihtimalle ileride de olmayacaktır.
Ayırmadan kastınız nedir farklı kafeslere mi almalıyım

Ayırmadan kastınız nedir farklı kafeslere mi almalıyım
Farklı kafeslere alınan kuşlar belli bir süre ayrı kaldıktan sonra hem daha kızışmış oluyorlar, hem de birbirleri ile daha iyi geçiniyorlar. Benim kavgalı çiftime 8 gün yetmişti (bkz: Çiftleştiler Sonunda), bazı çiftler aylarca ayrı kaldıktan sonra da eş tutabiliyor tabii ki.

Farklı kafeslere alınan kuşlar belli bir süre ayrı kaldıktan sonra hem daha kızışmış oluyorlar, hem de birbirleri ile daha iyi geçiniyorlar. Benim kavgalı çiftime 8 gün yetmişti (bkz: Çiftleştiler Sonunda), bazı çiftler aylarca ayrı kaldıktan sonra da eş tutabiliyor tabii ki.
Tamam teşekkür ederim deneyeceğim