Karadeniz Pet

M.KUSU NEDEN KUSAR

ÇONA Hüseyin

Yeni Üye
MERHABA.BEN ISPARTA/şarkikarağaçtan KATILIYORUM BENIMDE M.KUŞUM VAR AMA ÇİFTLEŞTİKTEN SONRA 2 HAFTA SONRA KUSUM KUSMAYA BASLADI AGZI SALYALI SALYALI OLDU NE YAPACAĞIMI BILMIYORUM LTFN YARDIM EDIN...HA BU ARADA KANATLARI YERE DOGRU SARKIK HALDE VE KURSAGI COK SIS SUREKLI KUBARMAKTA...

Kusmaya çalışıyorsa sindiremediği birşey olabilir çok az kuş kumu verip devam edecekmi diye bakın. Veterinere gitmenizi şiddetle tavsiye ederim çok geç olmadan. Meyve sebze yedirin gerekli vitamini alması için. Vitamin damlatın sularına günlük, bulamiyorsanız iki haftada bir 4-5 damla elma sirkesi, limon damlatın. Dışkısını ve kuşu paylaşırsanız daha iyi yardımcı olabiliriz.

Salya geliyorsa ve kursak şişiyorsa çok büyük ihtimalle kursak mantarı olmuştur. Hemen tedaviye başlamanız gerek diğer kuşa da bulaşmıştır. Ya da diğer kuştan bulaştı belki de. Umarım geç kalmadınız.

kuruma tedavisi uygulayın biran önce.flucan adlı bir ilaç var onla tedavi ediliyor videolar var internetde.

Arkadaşlar dereyi görmeden paçayı sıvamışsınız. Kuşun, dışkının fotosu yok. Her kusma kuruma olsaydı ortada Allah korusun muhabbet kalmazdı. Çiftlerde bazen çiftleşme sonrası dişide kusma olabiliyor. Arkadaş foto koyarsa yorum yapabilirsiniz.

Arkadaşlar dereyi görmeden paçayı sıvamışsınız. Kuşun, dışkının fotosu yok. Her kusma kuruma olsaydı ortada Allah korusun muhabbet kalmazdı. Çiftlerde bazen çiftleşme sonrası dişide kusma olabiliyor. Arkadaş foto koyarsa yorum yapabilirsiniz.
videoyu gönderme amacım zaten izlerse ne olduğunu anlar kendisi benim kuşumda böyle bir durum yok derse uygulamaz.salyalı kusma,kabarma durumu iyi gelmiyor kulağa umarım hasta değildir.

Geri