petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

mamayı neden yemiyorlar?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Murat NUR tarafından 16 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    15
    gayet çekici enfes mama hazırlıyorum ama kuşlarım yemiyor. yemlik bölmesine koyduğumda yüzüne bile bakmıyorlar, kafes içine taktığımda da yemiyorlar, yemliklerini çıkarırsam mecburen açlıktan tadına bakıyorlar.
    ne yapabilirim.kuru mamayı [MENTION=11442]Muhammet[/MENTION] Çelik ten almıştım. kendi hazırladığım mama tozunda da aynı etkiyle karşılaşıyorum.
    tozu, yumurta+havuç+marul rendesiyle karıştırıyorum

#1 Murat NUR, 16 Ekim 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 16 Ekim 2015
  2. Anıl ATIŞ

Anıl ATIŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    27
    Zorla yiğicek diye bişey yok bence zamanla yer üstüne sevdiği bi meyve varsa koyun birde öyle deneyin veyağ yeşillik

3. Yavuz GEREKLİOĞLU

Yavuz GEREKLİOĞLU Active Member

Beğenileri:
    0
    Çok kuru ya da çok nemli olunca yemiyorlar.Bir de alışık değilse yemiyorlar.

4. polatserkan85

polatserkan85 New Member

Beğenileri:
    0
    Üstüne tarçın tozu dene

5. AliismailERTAŞ

AliismailERTAŞ Active Member

Beğenileri:
    0
    Marul koyma. birde yumurta ve havucu robotta mı çekiyorsun? yumurtanın sarısını kullanıyor musun?

6. Arito

Arito New Member

Beğenileri:
    0
    Tarçının ne gibi bir etkisi var işe yarıyorsa ve zararsızsa bende deneyebilirim :confused:

7. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    15
    mama ununda tarçın var diye biliyorum. [MENTION=11442]Muhammet[/MENTION] çelik'in sattığı mama dan kullaıyorum.
    küçük ince rendem var. havucu ince ince rendeliyorum eğer iri ise bıçakla ufalıyorum sonra suyunu sıkıyorum kuru olsun diye. yumurtanın beyazını da rendeliyorum, sarısını direk eziyorum. marulu da bıçakla ufalıyorum

8. AliismailERTAŞ

Beğenileri:
    0
    yumurta sarısını kullanmahavucunda suyunu sıkma bıcaklada doğrama direk babayla karıştır

9. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    15
    önerini deneyeceğim bugün üretici bir abinin kafeslerinin birinde yemliğe sadece yumurta beyazı koyduğunu gördüm soracaktım unutumuşum şimdi konu açılınca aklıma geldi, sarısını sizde mi koymuyorsunuz. ben sarısının daha faydalı olacağını düşünerek beyazının bir kısmını atıp sarısının daha yğun olmasını sağlıyordum.

10. AliismailERTAŞ

Beğenileri:
    0
    Sarısını koymayın hem kokusu itici geliyor, hem lapalaştırıyor mamayı hemde çok çabuk bozuyor mamayı, toz mamanız havuç ve yumurtanın beyazına yapışacak kuşlarda, havuçç ve yumurtayı yerken afiyetle diğerlerinide yiyecek

11. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    15
    mutlaka deneyeceğim önerini, ilgilendiğin için teşekkür ederim. iyi geceler

Sayfayı Paylaş