Karadeniz Pet

Mehmet TARCISELER (MANİSA-Merkez) Üretimhane Ziyaretimiz ve Yeni Damızlık Eşleme

Ayhan OTÇUOĞLU

Süper Moderatör
Arkadaşlar,
Manisa'da en önemli Muhabbet Kuşu ve Kanarya Yetiştiricilerinden biri olan Mehmet TARCISELER'in Üretimhanesine 02.04.2017 de yaptığımız ziyaretimizde Damızlık Eşleme ile ilgili önemli bilgileri bulabileceğiniz özel bir video.
Mehmet TARCISELER'in Show Muhabbet'in değişik Kategorilerinde Dünya ve Türkiye Şampiyonlukları bulunmaktadır. Son yıllarda Kırık ve Show Kuşlarını yetiştirmektedir. Kendisinin son yapılan eşlemelerle birlikte 100 çift kuşu olmuştur.
Kendisine bizi kabul ettiği ve verdiği değerli bilgiler için Teşekkür ediyoruz.

Keyifli Seyirler.

Sonuna kadar dikkatle izledim yine cok faydali bilgiler var ayrica gozumuz gonlumuz şenlendi bu tur videolari zevkle izliyorum tesekkur ederiz @Ayhan OTÇUOĞLU hocam

Maşaallah bereketli üretimler olsun inşaalah. size de ne kadar teşekkür etsek azdır emeğinize sağlık

Denizlide bulunduğum zaman içerisinde 2 muhabbet kuşu aldım sağlık nedenlerinden dolayı izmirdeyim kuşlarımı mecburen komşuma birakdim 2 günlüğüne gittim gelirken kuşlarımı getirdim aynı gün içerisinde dışı ilk yumurtasını verdi devamında toplam 8 yumurta 22.gununde ilk yavru akabinde toplam 4 yavru aldım şuan 4 yumurta var halen yatıyor edindiğim bilgiler dahilinde kendim mama hazırlıyorum ilk yavru bu gun 10 günlük oldu aynı mamaya devam etmelimiyim veya değişik bir hazırlamalı yapmalıyım
IMG-20170403-WA0002.jpg

Ayhan bey çok sağolun.. Sizin videolarınızı izleyerek çok şey öğrendim.. Bu video da çok yararlı oldu.. Çok teşekkürler.. Devamını bekliyoruz..

Video için teşekkürler abi

Ben bizim 2 keratayla başa çıkamıyorum ordaki abi 200tane kuşla uğraşıyor madalyaları haketmiş helal olsun

Ayhan bey çok sağolun.. Sizin videolarınızı izleyerek çok şey öğrendim.. Bu video da çok yararlı oldu.. Çok teşekkürler.. Devamını bekliyoruz..
İnşaallah zamanımız oldukça yapmaya çalışacağız. Amacımız Türkiye'de muhabbet kuşlarını doğru olarak üretmek ve dışarıya da ihraç etmek. Bu nedenle yüksek kaliteli kuşlar üretmektir.

Emeklerinize sağlık Ayhan Abi. Her zamanki gibi faydalı bilgiler aldık. Mavi spangle erkek + DF beyaz dişi varyasyonu önümüzdeki sezon bende denemek istiyorum. Bu hobide EMEK VEREN herkese allah daha çok versin işallah...

Teşekkürler Tuğrul Kardeşim,
Showlarda daha farklı gelebilir yavruların. Ama bir çekinik bir baskın veya iki baskın kan doğru eşleme diye düşünülüyor. Mesela İno ile ino veya parçalı ile parçalı veya ino parçalı eşlemeleri mutasyon olarak doğru görülmediğine dair genel görüşler var. Tabi bu arada kalın ince tüyüde unutmamak lazım.
Bol bol yavrular almanı dilerim.

Geri