Karadeniz Pet

Merak ettiğim bir konu

zorro123

Paylaşımcı Üye
Albino çiftin yavruları ne renk oluyor ?

Bende bu konuyu merak ediyorum

SM-A700FD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:44 -->-> Daha önceki mesaj 21:44 --

Ayrıca birde Albino ile normal muhabbet kuşu nun yavruları nasıl oluyor?

Teşekkürler...Peki albino bir mutasyon ise;Albino kanı taşımayan kuşların genleri mutasyona uğrayıp albino yavru verebilir mi ?

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

albino verme şansıda var tabiki benim eski albino takımım Lutino bile vermişdi kan ve ırk meselesi bazen şasılcak durumlar oluyor. hatta lutino takımım dan ise 1 yumurtadan 2 mubiş cıkmıştı ikiz. ama nedense 1 tanesi yaşadı digeri 2 haftalıkken ölmüşdü bazen buna benzer şeyler ola biliyor. önemli olan aslında hiç bir zaman ırk degil dir. mubişler her renkde her ırkda güzel canlılar dır. Keyifli hobiler dilerim.

Aradığımız cevap bu değildi sanırım.Merak ettiğim konu sağlıklı bir çiftten Albino yavru gelmesi mümkün müdür?

Sağlıklı bir çiftten her ikisi de albino geni taşıyıcısı ise evet albino/lutino yavru gelir. Bunun için ya kuşların geçmişinde atalarından aktarılan çekinik olarak kalan albinizm geni olmalı ya da üreme hücrelerinde albinizmi doğuracak mutasyonlar gerçekleşmeli.

2 albino çiftleşirse renkleri beyaz ,

1 albino 1 başka cins çiftleşirse ( mavi veya yeşil ) ağırlıkta olur.

Benim kirmizi gozlu beyaz disi albinomla sari cift faktor erkegimin yavrulari siyah goz oldu.Eger merak ettiginiz goz rengi ise olmayabiliyor..

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkürler...Soruma cevap bulabildim

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri