Karadeniz Pet

Merhaba arkadaşlar. Yeni Kuşum ve eğitimi hakkında.

BURAKBASKAN

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar foruma ve aranıza yeni katıldım.
Öncelikle tüm hobi dostlarına sağlıklı kuşlar ve bol yavrular dilerim.
Çarşamba ailemize dahil olan videodaki kuşumu ilk gün kendi haline bıraktım.
Dün ilk defa elden yem yermi diye denedim. 10 dakikalık bir uğraş sonrası bu kuşum videoda görüldüğü gibi elden yem yedi. Şimdi bu sisteme ne kadar devam etmeliyim? Yada öneri olarak nasıl bir yol izlemeliyim?
Ele alıştırmak için ve oda da serbest uçması elimize, kafamıza konması için ne kadar zaman ve nasıl bir yol izlemeliyim.
Şimdiden yorum yapan, bilgi paylaşan arkadaşlara teşekkürler...
Not: Konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim. Foruma alışmam zaman alacak.
[YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=3CWIr4wHg38[/YOUTUBE]
https://www.youtube.com/watch?v=3CWIr4wHg38

Öncelikle hoşgeldiniz . Yaptığınız yem yedirme uygulamasını devam ettirin elinize güveni artsın. Sonra parmağınızı tünek yapıp yavaşça yaklaştırın karnına doğru okşayın ayağını elinize atıcaktır ama atmadıysa ve atmamaya kararlıysa bekleyin zorlamayın kuş sizden korkmasın parmağınıza geldikten sonrada bir yerde yem yedirin sonra öteki eliniz parmağına geçirin parmak değiştirin kısacası habire yapın sonra iyicene alıştıktan sonra 3-4 gün geçtikten sonra göğsünüze koyun tırmansın ve omzunuza çıksın sizden zarar gelmeyiceğini anlasın evde başka kuş varsa yanına götürmeyin yoksa sizinle ilginizi keser. Teşekkür ederim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:14 -->-> Daha önceki mesaj 11:12 --

Kafanıza konması için yada omzunuza 4-5 gün sabredin ani hareketler yapmayın nekadar sabrederseniz okadar eğitirsiniz sıkmayın kuşu gelmek istemiyorsa bırakın yarımsaat sonra deneyin ama aldığnız ilk gün açmayın kafesi sadece su yem vitamin damlatın ilk gün kafesi açmayın elinizi uzatmayın etrafa alışsın görsün tanısın birde içerde sıkılsın sizinle oynamak istesin.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:16 -->-> Daha önceki mesaj 11:14 --

2 gün sizden yem yiyicektir eğer yemez ise dediğim gibi sıkmayın sonra deneyin.Sakın kaçtığında avucunzla yakalamayın kuşun hiç sevmedği harkettir ben bir kuşumu eğitme aşamasındaydım kaçtıydı bilgim yoktu ve avucumla yakaladım yakaladığım günden beri küsüz .

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:17 -->-> Daha önceki mesaj 11:16 --

Videoda izlediğim kadarıyla sizin elinize alışmış yem yiyor tebrik ederim güvenini kazanmışsınız.

Arkadaşlar ilgi ve alakanıza çok teşekkürler.
İlk gün ellemedim ortama alışsın diye. Bu video 2. gün çekildi. İlk aşama olarak iyi diye düşünüyorum. Sizler katılırmısınız ?
Peki 1-2 saat yemlikleri çıkartayım mı? Eldeki yeme gelmesi açısından?

Son düzenleme:
Arkadaşlar ilgi ve alakanıza çok teşekkürler.
İlk gün ellemedim ortama alışsın diye. Bu video 2. gün çekildi. İlk aşama olarak iyi diye düşünüyorum. Sizler katılırmısınız ?
Peki 1-2 saat yemlikleri çıkartayım mı? Eldeki yeme gelmesi açısından?

İyi yapmışsınız 2 .gün eğitime başlamakta. Yemliği çıkarın acıksın azcık sonra bir elde yem bir elde kuşunuz dursun yedirin alışır size.

Teşekkür ederim. Dedikleriniz uygulayacağım. Gelişmeleri sizler ile tekrar bu başlık altında paylaşacağım. Saygılar.

Tabikide inşallah alıştığı videolarıda paylaşıcam.

ben kuşumu alalı 10 gün oldu. ilk gün sadece konuştum. 2. gün elimden yem yemeye başladı. 4.gün elime kendi gelmeye başladı 5. veya 6.gün dışarı çıkardım ve 3 4 gündür dışarıda kuşum. hatta bir yere koyuyorum gel diyorum gelince yem veriyorum tekrar gel diyorum uzaktan direk elime gelmeye başladı çağırdığımda.
şuan konuşturmak için uğraşıyorum bende. ben konuşurken beni dinlemeye başladı dün. umarım bende en kısa zamanda eğitimi tamamlarım :)

ben kuşumu alalı 10 gün oldu. ilk gün sadece konuştum. 2. gün elimden yem yemeye başladı. 4.gün elime kendi gelmeye başladı 5. veya 6.gün dışarı çıkardım ve 3 4 gündür dışarıda kuşum. hatta bir yere koyuyorum gel diyorum gelince yem veriyorum tekrar gel diyorum uzaktan direk elime gelmeye başladı çağırdığımda.
şuan konuşturmak için uğraşıyorum bende. ben konuşurken beni dinlemeye başladı dün. umarım bende en kısa zamanda eğitimi tamamlarım :)

İyi eğitmişsiniz tebrik ederim eğitimin tamamlanmasına çok az kalmış .

Siz maşallah tamamlamışsınız. Darısı başıma inşallah.

elime gelene kadar yem tünek oyuncak hiçbirşey bırakmadım kafeste. sizde o şekil yapın daha etkili olabilir

elime gelene kadar yem tünek oyuncak hiçbirşey bırakmadım kafeste. sizde o şekil yapın daha etkili olabilir

Ben şuanlık sadece 1 saatliğine yemleri söküyorum. ilk gün elden yedi. inşallah hergün biraz daha ilerleme kaydederim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 07:21 -->-> Daha önceki mesaj 18:12 --

Buda 2. gün videomuz.
Gidişat hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

https://www.youtube.com/watch?v=O311lJFwZSQ

Hala cekingenligini uzerinden atamamis ama 2. gune gore gayet iyi bir ilerleme. :) Size tavsiyem eger elinize gelmek istemezse veya kacarsa gelmesi icin cok zorlamayin ve bir sure kafesten cikarmayin. O disari cikmak istediginde direk sizin elinize gelecektir. Birsey daha dikkatimi cekti sulugun konumu kusunuzun su icebilmesi acisindan uygun degil. Tuneklerden birinin tam yanina koymaniz gerekiyor.

Yorumunuz için teşekkür ederim. İlk önce suluk konumunu açıklayayım. normalde suluğun olduğu yerde tünek mevcut ama eğitim sırasında tam ortada durduğu (engel olduğu) için geçici çıkarıyorum.
Kafesten çıkarma konusuna gelince. 1 hafta 10 gün geçmeden (iyi alışmadan ve ben emin olmadan) çıkarmayı düşünmüyorum.
Alışmadan uçup kendisine zarar vermesini istemem.
Eğitimler çalıştığımdan dolayı akşam 20:00 - 22:00 arası mola vere vere yapılıyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:12 -->-> Daha önceki mesaj 11:26 --

Arkadaşlar 4 gündür kafes içi eğitim yapıyorum. Alıştırmalarda sadece parmağımı ben biraz göğsüne yaslayınca bazende biraz yaklaşınca geliyor.Kendisini sevdirmiyor. Şimdi neredeyse aynı şekil fazla bir ilerleme yok. Artık kafes dışında mı yapmam lazım yoksa + olarak önerileriniz nelerdir?

kuşunda ilerleme var hacı. benim kuşta alışmıştı daha sonra 1gün elime gelmedi ve 2gündür tekrar gelmeye başladı.
kendini sevdirme konusunda kafasını bende sevemiyorum gagalıyor ancak göğsünü arada sevebiliyorum artık elimi oraya koyunca direk elime geliyor.
Seninde eline rahatlıkla geliyorsa tünekleri komple çıkarıp eline al, yere bırak, al bırak. gelmesinde problem yoksa bence sende çıkarmalısın.

Yinede 3-4 gun daha surdurmeyi dusunuyorum bu sekilde c.tesi yani10. Gun cikaricam. Iyice emin olayim kendine zarar vermesin. Onumde 3-4 gun daha var.iyice alissinda artik ondan sonra evin bireylerinden olur insallah.

Geri