Karadeniz Pet

merhaba kuşumla ilgili birkaç soru

masterpiece

Yeni Üye
muhabbet kuşumda iki gündür uykusuzluk sıkıntısı görüyorum geceleri uyumuyor sabahları ise kambur duruyor tüy dökme dönemine girdi acaba sıkıntısı bu yüzden mi vitamin vermem gerek mi 2 günde 1 çok enerjik ve neşeli oluyor hep ötüyor 2 gün durgun az ötüyor acaba sıkıntısı nedir 2 aylıkken aldım şu anda 3 ay 10 günlük acaba bir sıkıntısı mı var fotoğraflardaki benim kuşum uykusuzluğu ve canlılığı için ne önerirsiniz ne zaman konuşmaya başlar cevaparsanız sevinirim :))
IMG_5537.JPG
IMG_5538.JPG

Kusun uykusuzluk sikintisi cektigini nerden biliyorsunuz siz uyuyunca uyuyo olabilir bir sikintisi yok gibi biraz zayif gibi sadece

uykuya bırakma saatim yok bizim oturduğumuz odada biz saat 3 gibi yatıyoruz başka odaya almayı denedim sanki korkmuş gibiydi birde bugün kafese aldığımızda tüylerini kabarttı sürekli çok sessiz bugün sizce nedir
hiç doğada gece 3 de yatan kuş gördün mü ? direk kuşu ölüme terk etmişsin...

uyku hayvanlar için önemlidir.. Böyle yanlışlar kuşun ömrünü kısaltır...

uyku hayvanlar için önemlidir.. Böyle yanlışlar kuşun ömrünü kısaltır...
peki ne yapmam gerek 3 aylık ve tüy dökümünde bu aralar sürekli kaşınmayla meşgul uyuması için ne yapmalıyım kaçta yatırmalıyım sessiz bir odaya mı koymalıyım ve odada durumu nasıl olmalı aydınlatır mısınız beni kuşa 1 aydır bakıyorum pek bir birikimim yok

Kuşu ürkütmüşün ve bulunduğu ortamdan menmun değil muhabbet kuşları gün içinde 3 saat ve hava karardıktan sonra gün doğanakadar uyurlar gece 3 te yatıyoruz diyorsun izin verinde kuş uyusun resmen psikolojisini bozmuşun nezaman konuşur falan demisiniz. Bu şekilde konuşmaz konuşmasında zaten özünü kaybetmesin değilmi. Onlarda canlı Canımız istediği Zaman ötsün canımız iştediği Zaman dans falan etsin. Yok öyke bir dünya.Para verip aldınız diye köleniz olmadı. Resimlerdende belli hayattan bezmiş gibi duruyor.

Evet uyku için gerekenler sessizlik karanlık ve uyku saati yazın akşam 7-8 gibi kışın ise akşam 5-6 gibi olmalı kı dengeli olsun.
üstüne ince bi örtü örtebilirsin bunalmaması için cam açık olabilir fakat ceyran da olmasın ... Dolap varsa dolabın üstü uygundur.
DSC00200.JPG

Evet uyku için gerekenler sessizlik karanlık ve uyku saati yazın akşam 7-8 gibi kışın ise akşam 5-6 gibi olmalı kı dengeli olsun.
üstüne ince bi örtü örtebilirsin bunalmaması için cam açık olabilir fakat ceyran da olmasın ... Dolap varsa dolabın üstü uygundur.Ekli dosyayı görüntüle 1633
çok teşekkür ederim kullanmadığımız bir odada masanın üstüne koydum yüksekliği iyi birde hafif bir gece lambası yaktım gece lambası uygundur umarım odanın balkon kapısı kapalı ama hafif açsam mı bilemedim açmasam havasız kalır mı bu arada çok teşekkür ederim size sonuçta tam bir bilgim yok bende sora sora öğreniyorum tabiikide kuşumun en mutlu ortamda büyümesini sıkı bir dostluğumuzun olmasını isterim tekrardan teşekkürler dostlarınızla mutlu ömürler

çok teşekkür ederim kullanmadığımız bir odada masanın üstüne koydum yüksekliği iyi birde hafif bir gece lambası yaktım gece lambası uygundur umarım odanın balkon kapısı kapalı ama hafif açsam mı bilemedim açmasam havasız kalır mı bu arada çok teşekkür ederim size sonuçta tam bir bilgim yok bende sora sora öğreniyorum tabiikide kuşumun en mutlu ortamda büyümesini sıkı bir dostluğumuzun olmasını isterim tekrardan teşekkürler dostlarınızla mutlu ömürler

bence gece lambasına gerek yok ... perdeden sızan sokak lambası yeterli... Ayrıca forumun bilgi bankasına da bakmanı öneririm...

Kuslarin gunde 10-11 saat kadar uykuya ihtiyaci var, mumkunse ayri bir odada dursunlar. Uyku duzenlerinin bozulmamasi icin rahatsiz edilmemesi lazim. Benimkiler her aksam 10 da yatar, sabah 7 de kalkar, gun ici oglen 12 de bir saat kadar kestirirler.

Geri