petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

merhaba kuşumla ilgili birkaç soru

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve masterpiece tarafından 26 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. masterpiece

masterpiece New Member

Beğenileri:
    0
    muhabbet kuşumda iki gündür uykusuzluk sıkıntısı görüyorum geceleri uyumuyor sabahları ise kambur duruyor tüy dökme dönemine girdi acaba sıkıntısı bu yüzden mi vitamin vermem gerek mi 2 günde 1 çok enerjik ve neşeli oluyor hep ötüyor 2 gün durgun az ötüyor acaba sıkıntısı nedir 2 aylıkken aldım şu anda 3 ay 10 günlük acaba bir sıkıntısı mı var fotoğraflardaki benim kuşum uykusuzluğu ve canlılığı için ne önerirsiniz ne zaman konuşmaya başlar cevaparsanız sevinirim :))IMG_5537.JPGIMG_5538.JPG

2. Anılcan Nail

Beğenileri:
    13
    Saat kaçta uykuya bırakıyorsun ?

3. cengiz

cengiz Active Member

Beğenileri:
    225
    Piskolojisini bozmuşun

Anılcan Nail bunu beğendi.
  4. Ahmed Demir

Ahmed Demir Active Member

Beğenileri:
    207
    Kusun uykusuzluk sikintisi cektigini nerden biliyorsunuz siz uyuyunca uyuyo olabilir bir sikintisi yok gibi biraz zayif gibi sadece

5. masterpiece

masterpiece New Member

Beğenileri:
    0
    uykuya bırakma saatim yok bizim oturduğumuz odada biz saat 3 gibi yatıyoruz başka odaya almayı denedim sanki korkmuş gibiydi birde bugün kafese aldığımızda tüylerini kabarttı sürekli çok sessiz bugün sizce nedir

6. masterpiece

masterpiece New Member

Beğenileri:
    0
    ne gibi bir psikoloji bozukluğu

7. Anılcan Nail

Beğenileri:
    13
    hiç doğada gece 3 de yatan kuş gördün mü ? direk kuşu ölüme terk etmişsin...

cengiz bunu beğendi.
  8. Anılcan Nail

Beğenileri:
    13
    uyku hayvanlar için önemlidir.. Böyle yanlışlar kuşun ömrünü kısaltır...

9. masterpiece

masterpiece New Member

Beğenileri:
    0
    peki ne yapmam gerek 3 aylık ve tüy dökümünde bu aralar sürekli kaşınmayla meşgul uyuması için ne yapmalıyım kaçta yatırmalıyım sessiz bir odaya mı koymalıyım ve odada durumu nasıl olmalı aydınlatır mısınız beni kuşa 1 aydır bakıyorum pek bir birikimim yok

10. cengiz

cengiz Active Member

Beğenileri:
    225
    Kuşu ürkütmüşün ve bulunduğu ortamdan menmun değil muhabbet kuşları gün içinde 3 saat ve hava karardıktan sonra gün doğanakadar uyurlar gece 3 te yatıyoruz diyorsun izin verinde kuş uyusun resmen psikolojisini bozmuşun nezaman konuşur falan demisiniz. Bu şekilde konuşmaz konuşmasında zaten özünü kaybetmesin değilmi. Onlarda canlı Canımız istediği Zaman ötsün canımız iştediği Zaman dans falan etsin. Yok öyke bir dünya.Para verip aldınız diye köleniz olmadı. Resimlerdende belli hayattan bezmiş gibi duruyor.

11. Anılcan Nail

Beğenileri:
    13
    Evet uyku için gerekenler sessizlik karanlık ve uyku saati yazın akşam 7-8 gibi kışın ise akşam 5-6 gibi olmalı kı dengeli olsun.
    üstüne ince bi örtü örtebilirsin bunalmaması için cam açık olabilir fakat ceyran da olmasın ... Dolap varsa dolabın üstü uygundur.DSC00200.JPG

12. masterpiece

masterpiece New Member

Beğenileri:
    0
    çok teşekkür ederim kullanmadığımız bir odada masanın üstüne koydum yüksekliği iyi birde hafif bir gece lambası yaktım gece lambası uygundur umarım odanın balkon kapısı kapalı ama hafif açsam mı bilemedim açmasam havasız kalır mı bu arada çok teşekkür ederim size sonuçta tam bir bilgim yok bende sora sora öğreniyorum tabiikide kuşumun en mutlu ortamda büyümesini sıkı bir dostluğumuzun olmasını isterim tekrardan teşekkürler dostlarınızla mutlu ömürler

13. Anılcan Nail

Beğenileri:
    13
    bence gece lambasına gerek yok ... perdeden sızan sokak lambası yeterli... Ayrıca forumun bilgi bankasına da bakmanı öneririm...

14. Korhan KARAOREN

Korhan KARAOREN Active Member

Beğenileri:
    55
    Kuslarin gunde 10-11 saat kadar uykuya ihtiyaci var, mumkunse ayri bir odada dursunlar. Uyku duzenlerinin bozulmamasi icin rahatsiz edilmemesi lazim. Benimkiler her aksam 10 da yatar, sabah 7 de kalkar, gun ici oglen 12 de bir saat kadar kestirirler.

Sayfayı Paylaş