Karadeniz Pet

merhaba mubis severler

Gürkan GÜLER

Paylaşımcı Üye
Ben kocaeli gebzeden gürkan güler arania yeni katiliyorum muhabbetkusu beslemeye 5 ay one bi ciftle basladim yumurtlatamadim bir turlu 1 ay oncede 2 cift aldim kafesler yanyana herhafta sonu nijer tohumu katiyrum yemlerine bi cay kasigi halada bi yavru alamadim

Resim koyun kuşlarınıza bir bakalım

5pX2Rl.jpg
[/url][/IMG] bunlar ilk ciftim

[Sd 05 --[/SIZE]

a>

Y3pJWz.jpg
[/url][/IMG]

bunlarda sinradan aldigim ciftler

Son düzenleme:
Ben kocaeli gebzeden gürkan güler arania yeni katiliyorum muhabbetkusu beslemeye 5 ay one bi ciftle basladim yumurtlatamadim bir turlu 1 ay oncede 2 cift aldim kafesler yanyana herhafta sonu nijer tohumu katiyrum yemlerine bi cay kasigi halada bi yavru alamadim

Hoşgeldin aramıza hemşerim kocaeliden daha çok muhabbet kuşu besleyen üreten görmek istiyorum forumda :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:15 -->-> Daha önceki mesaj 15:13 --

Bu arada dişi olan kızışmamış en alttaki beyazlı olan erkeği hazır gibi ama. En üsttekinde de dişi kızgın da erkekten emin olamadım resimden dolayı diğer fotolarda gözükmüyor bu arada.

Hoşgeldin aramıza hemşerim kocaeliden daha çok muhabbet kuşu besleyen üreten görmek istiyorum forumda :D

Brnde cok isterim gebzeden arkadas burda :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:18 -->-> Daha önceki mesaj 15:15 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:15 -->-> Daha önceki mesaj 15:13 --

Bu arada dişi olan kızışmamış en alttaki beyazlı olan erkeği hazır gibi ama. En üsttekinde de dişi kızgın da erkekten emin olamadım resimden dolayı diğer fotolarda gözükmüyor bu arada.

Z2pJZG.jpg
[/url][/IMG] buda digeri

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:20 -->-> Daha önceki mesaj 15:18 --

İlk ciftimin ikisininde gozleri beyaz halkali yasini doldurmus olmuyor mu

halkalar net olarak 6-8 aylık arasında çıkıyor ama mesele o değil mesele kızgın olup olmadıkları onu da dişilerde cere rengi koyu kahverengi hallerini almaya başlar erkeklerde de cere renkleri koyulaşır, aynı rengin koyu haline döner ordan anlarsın.

Himm anladim her haftada 1 nijer tohumu veriyom bicay kasigi yemlerine koyuyorum sikinti olurmu kizismayan kuslara vermek

Arkadasım birsey soracam bu kuşların hepsi eş tutmuş mu?

Evet opusuyorlar kasiniyorlar ama ciftlesmiyorlar kapali camli balkondalar gun isiginda yasiyolar

düzenli mama ver kuslarına, biraz sabredersen yavru alabilirsin, kuslarda sıkıntı yok.. bazıları ciftlesmeye hazır degil, onlar da zamanla toparlanırlar.

Mamayi yediremiyorum tadina bile bakmiyorlar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:39 -->-> Daha önceki mesaj 15:37 --

Mamayi yumurta kabugula havuc ve bebe buskivisi koyuyorum harmanliyorum balliklarina koyuyorum tadina bile bakmiyolar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:40 -->-> Daha önceki mesaj 15:39 --

Kasimda askerim gitmeden yumurtalarini gorurum umarim :(

Anladım.. kusların yerini hic degistirmeyin.. bir süre insan yüzü görmesinler.. dişiler yuvalara girmiyorlarsa.. bir kafesin yuvalıgını cıkarıp digerine takarak degistir.. illa ki bi dişi kafasını sokup yuvalıgın icine bakar.. kusların ciftlesmeden hemen önceki belirtisi, yuvalık kontrolü, yuvalık tırtıklamasıdır. Buna konsantre olun.. kus yuvalıklar haşır neşir ise, 10 15 gün icinde ciftlesme gerceklesebilir.

İlk ciftim yuvaligi disardan gagasini surtuyor bi alakasi varmi

İlk ciftim yuvaligi disardan gagasini surtuyor bi alakasi varmi

bak o ciftin dişisi yuvalıgı tırtıklıyorsa, bunun anlamını bilmek lazım.. ciftlesecek durumda hissediyor kendisini, ancak yuvalıkla ilgili ortam henüz hazır olmadıgı icin, ciftlesmiyor..

Aklınızda olsun, kuslarınız ciftlesecekse, bunun ne zaman olacagını her zaman dişi belirler.. senin amacın dişiye ciftlesme ortamını hazırlamak olsun.. gerisini onlar hallederler.. Sen şimdi erkege nijer veriyorsun.. tmm erkek kızışkın oldu.. ama dişi istemezse ne kadar kızgın olursa olsun ciftlesmezler.. Sen hele bir su yuvalıgı cıkar yerinden.. daha iyi durumda olan bir yuvalık tak oraya.. sonra bir 5m uzaga git, hareketsiz otur bir yerde.. uzaktan gözlemle.. önce erkek yuvalıgın yanına gidecek, sonra dişi yuvalıgı tırtıklamaya veya kafasını sokup iceri bakmaya calısacak, bunlar gerceklesirse dogru yoldasın demektir. burdan neticeyi bildirirsin bana.

[MENTION][/MENTION]
düzenli mama ver kuslarına, biraz sabredersen yavru alabilirsin, kuslarda sıkıntı yok.. bazıları ciftlesmeye hazır degil, onlar da zamanla toparlanırlar.

Birsey sorucam buri kslar birbirini gormedindemis forumda benim kafesler yanyana resimdeki gbi sikinti olur mu ana bi forumda da juslar burbirini gorsun daha cok kizisirlar diyordu

Q1NZPV.jpg
[/url][/IMG]

Kuşlar birbirini sürekli gözlemlerler.. bunun olumlu etkisi cok oluyor.. olumsuz etkisi de var tabiki.. aralarına karton koyun, duysunlar ama görmesinler birbirlerini..

Yani gormemeleri daha saglikli diyosun

Yani gormemeleri daha saglikli diyosun

yumurtalı bir ciftin oldugunda, bırak görsünler.. belki teşvik olur ciftlesirler.. Kuslar birbirini gözlemler genelde.. sürü psikolojisi onlar da da var.. diğerinin yaptığını görür, 2 gün sonra aynısını yaparlar..

Saolasin üstat ozaman böyle bırakayım görsünler birbirini

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:50 -->-> Daha önceki mesaj 18:37 --

bugün yuvalıkları değiştiriyim dedim ilk ciftin yuvalığına baktım talaşları gazetenin altına atmış talaşlar üstdeydi gazeteler altda üste almış heralde ben yokken giriyormu napıyor bende ellemedim hiç