Karadeniz Pet

merhaba

salihg

Yeni Üye
merhaba ben salih

Erzurum dan katılıyorum foruma
yaklaşık on yıl önce bir muhabbet kuşu almıştım o ölünce bıraktım ama şimdi çocuklarım için yeniden aldım.
biraz hasta galiba çözüm ararken forumu buldum
kabarıyor ishal forumda yazılan pirinç suyu ve lapası verdim inşallah ölmez
gagası kahve rengi bu sadece yavrularda mı olur?
şimdiden teşekkür ederim
kuş.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
gagası yavru oldugu için öyle.ama pirinç suyu ve lapası hakkında bilgili üstadlar yardımcı olurlar galiba

Hoşgeldiniz...
Evet yavru ....

Alalı bir hafta olmadı daha geldiğinden beri dışkısı suluydu ama bu sabah nereyse tamamı su gibi olmuştu vitaform almak istedim ama akvaryumcuda avi-vit vardı bunu kullansam faydası olur mu birde kum koymadım ben kafese koymalı mıyım?

Şu anlık yem dışında bişey vermeyin patates haşlayıp verebilirsiniz zamanla atlatacaktır

korkulacak bir durum yok mu yani yemi de akıllı yemlik ile bir taraf kabuklu diğer taraf kabuksuz veriyorum

ortam değişimden dolayı geçici ishal a sebep olabiliyor. Yem olarak sade kanarya yemi(aspur) ve dal darı verin 2-3 gün o şekilde devam edin sonra yavaş yavaş yem eklersiniz. Extradan suyuna pirinç suyu ekleyebilirsiniz. Bakterisel oldunu sanmıyorum kesecektir, yavruluk zamanlarında olabilir böyle şeyler

teşekkür ederim

kum konusunda ne yapmalıyım kum almalı mıyım yoksa kalamar kemiği veya gaga taşı işi görür mü?

kum; kuşlarımızda bizdeki dişlerin gördü görevi görür. Yemlerin hazmedilmesini sağlar o yüzden kafeste olmazsa olmaz. Kamalar kemiği kalsiyum ihtiyacını giderir gaga taşı gaganın şeklini ve uzunluğunu düzenler

Merhaba herkese
Muhabbet kuşumuz ishali atlattı şükür yalnız kabarmaya devam ediyor ve nefes alırken kuyruğu oynuyor bu ne demek?

Acaba iç parazit dış parazit (dış parazit için ne kullanılır bilmiyorum)başlayayım mı?

HTC Desire X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

nefes alırken kuyruk oynaması solunum yolları ile ilgilidir parazitle ilgisi yoktur, ishali tamamen atlattı halde kabarması devam ediyor dışkıda zaman zaman değişiklik oluyor ise ishal tedavisinden 1 hafta sonra iç parazit uygulamasına geçebilirsiniz, dış parazit e gerek yok fazla kış şartlarında

nefes alırken kuyruk oynaması solunum yolları ile ilgilidir parazitle ilgisi yoktur, ishali tamamen atlattı halde kabarması devam ediyor dışkıda zaman zaman değişiklik oluyor ise ishal tedavisinden 1 hafta sonra iç parazit uygulamasına geçebilirsiniz, dış parazit e gerek yok fazla kış şartlarında
Solunum yollarıyla alakalı ne yapabilirim vitamin polivit versem nasıl olur simdilik

İsahl için tedavi uygulmadim aspur dal darı suyuna da sirke koyuyorum