Karadeniz Pet

Merhabalar,yardımınıza ihtiyacım var.

• Konbuyu başlatan Kaptan GÜLEÇ
  • Başlangıç tarihi
K

Kaptan GÜLEÇ

Guest
Merhabalar
Bu siteye yeni kayıt oldum..Umarım sıcak bir ortamda seviyeli bilgi paylaşımları yaparız..
Arkadaşlar bugün okuldan çıktım,tam evin önüne geldiğimde yukarıda uçan yeşil bi kuş gördüm..İlgimi çekti bakayım dedim.Muhabbet kuşuydu..Baktım binalara camlara çarpıyor belli evinden kaçmış..Yaklaştım ona ıslık çaldım v.s geldi kafama kondu..Eve getirdim onu..Gittim 35 liraya büyük güzel bi kafes aldım içine suluk,yemlik,yem,gaga taşı ve tül aldım..
Daha önce hamster bakmıştım v.s köpek bakıyorum şu an ama kuş ilk defa bakıyorum..Yapmam gereken ufak bişeyler vardır elbet beni aydınlatırmısınız biraz..

:) öncelikle aramıza hoşgeldin der saygılarımı sunarım :) şimdi sen en doğru olanı yapmıssın kuşu alıp. şuanda kuşun sakin bir ortamda durması gerekıyor ve güneş ışığı alan bi oda olmalı. direkt olarak kuşa gelmemesine dikkat et. kafesi de almışssın şimdi bu kuşun canı sıkılır ona bir salıncak al ama aynası olmasın. birde slow müzikler aç sen yokken kendini yalnız hissetmesin. sularına katmak için vitamin de alırsan çok iyi olur :)

:) öncelikle aramıza hoşgeldin der saygılarımı sunarım :) şimdi sen en doğru olanı yapmıssın kuşu alıp. şuanda kuşun sakin bir ortamda durması gerekıyor ve güneş ışığı alan bi oda olmalı. direkt olarak kuşa gelmemesine dikkat et. kafesi de almışssın şimdi bu kuşun canı sıkılır ona bir salıncak al ama aynası olmasın. birde slow müzikler aç sen yokken kendini yalnız hissetmesin. sularına katmak için vitamin de alırsan çok iyi olur :)

Senden bu kelimeleri duymak ne güzel. :D hadi bi iyilik yap kuşlara slow şarkılar çal, nereye kadar karadeniz havası papi.?

Hayırlı olsun güleç bey.gereken herşeyi yapmışsınız sitemizdeki sabit konularıda okursanız iyi olur sizin için.

Senden bu kelimeleri duymak ne güzel. :D hadi bi iyilik yap kuşlara slow şarkılar çal, nereye kadar karadeniz havası papi.?

Hayırlı olsun güleç bey.gereken herşeyi yapmışsınız sitemizdeki sabit konularıda okursanız iyi olur sizin için.

:D usta yüksek okulluyuz sonuçta bırakta biraz kelime yapalım :) bende yeni kayıt oldum ama ne kadar katılımcı olursan o kadar cabuk benimserler doğru mu ?

Teşekkür ediyorum yardımınız için arada çıkarıyorum kafesten omzumda kafamda v.s sıkıntı olur mu kuş için..

kardeş hem onu birine ver gitsiin muhabbet kuşu hastalıktır aşktır :D :D haberin olsun

olan olsun artık canım :D tek tutkum trabzonsporumdu :D birde kuş olsun :D

ben de sultan papağınımı sokakta bulmuştum, evde boş kafes vardı hemen alıp geldim, kuş kafesi görünce içine atlamıştı :) böylece ilk defa sultan papağını bakmış oldum. hep muhabbet kuşu bakardım.
neyse :) sen de zamanla öğrenirsin dilinden anlamaya başlarsın arkadaşın olur :)

Hayırlısı olsun artık inşallah öyle olur :)

Geri