Karadeniz Pet

Mesele: Sevgi (Sakuram)

hemde ne heyecan hocam yeni kelimleri patlamış dün söyledi heycandan korkuttum bana bakıcam diye konuşmayı unuttu :) inşallah korkudan yeni öğrendiği kelimeyi unutmamıştır :D çok önemli bir kelime gereksiz diyor :D sabahta yemlikle kapışıyodu artist diye :D son kelimelerimizi de duyduk sonunda darısı yenilere
:) İlk kelimenin gelmesi meseledir, sonrası kolay gelir merak etmeyin. Tekrarlara devam, kolay gelsin.

teşekkürler :) artık biz duyduğumuzu öğrenme aşamasındayız uğraştırmıyor şükür yeter ki canı istesin :) hayırlı geceler ve iyi beslemeler :)

En sonunda yavru aldın sanırım. Baya yoktun. Bense uzun süredir yoktum :)

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Okudum hayırlı olsun :) bu arada güzelmiş nerden aldın
46c73bc6efac06c02dc08a3af30c2463.jpg

Okudum hayırlı olsun :) bu arada güzelmiş nerden aldın
46c73bc6efac06c02dc08a3af30c2463.jpg

6 katlı bir çifthane, özel olarak sipariş veriyorum Bursa'daki bir firmadan. İsteyenlere getirtiyorum, çok kaliteli; kullanışlı. İthal bir ürün.

soluksuz okudum. ne kadar güzel bir yazı!

Çok güzel bir paylaşım olmuş, bilgi ve tecrübe dolu. Teşekkürler.

Yuvalığın içine çiftleşme sesi açma anınız hala aklıma geldikçe gülümsüyorum :)

Arkadaslar kuşumu alalı 1 ay oldu , kuşla bi ara baya uğraştım kafesinden çıkan kuyruğunu falan çekiyordum şimdi pişman oldum geri güvenini nasıl kazanacağım kafesin içine elimi sokuyorum ama ısrarla uzaklaşıyor elimden ve ısırıyor

Arkadaslar kuşumu alalı 1 ay oldu , kuşla bi ara baya uğraştım kafesinden çıkan kuyruğunu falan çekiyordum şimdi pişman oldum geri güvenini nasıl kazanacağım kafesin içine elimi sokuyorum ama ısrarla uzaklaşıyor elimden ve ısırıyor
Siz konuyu okudunuz mu? Bu soruyu konu açıp sormuştunuzi bende acizane buraya yönlendirdim. Ancak sanırım yeterli gelmemiş. Bir daha yazayım. Elinize zorla almayın, dışarıda bir oyun alanı kurun ancak oyuncakları sadece sizinle oynayacağını bilsin, istemediğiniz bir şey yaptığında kızmak yerine "şşş" deyin, zor kullanmayın. Akabinin de ona zarar vermeyeceğinizi hissettirin, bu da ancak sürekli konuşarak olur. Konulacak bir şey bulamıyorsanız, şarkı söyleyin yahut masal anlatın yahut kitap okuyun. Tatlı tatlı konuşun, bazen hiç elinize almaya çalışmayın. Güven verin, parmağınızı uzatın gelmiyorsa bekleyin kıpırdamadan, hafifçe göğsüne dokunun. Yine gelmez ise bırakın gelmesin. Konuşmaya devam edin. Sadece "SEVİN"

Sakuram paylaşım için teşekkürler güzel bir paylaşım olmuş eline emeğine yazan parmaklarına sağlık :)

Siz konuyu okudunuz mu? Bu soruyu konu açıp sormuştunuzi bende acizane buraya yönlendirdim. Ancak sanırım yeterli gelmemiş. Bir daha yazayım. Elinize zorla almayın, dışarıda bir oyun alanı kurun ancak oyuncakları sadece sizinle oynayacağını bilsin, istemediğiniz bir şey yaptığında kızmak yerine "şşş" deyin, zor kullanmayın. Akabinin de ona zarar vermeyeceğinizi hissettirin, bu da ancak sürekli konuşarak olur. Konulacak bir şey bulamıyorsanız, şarkı söyleyin yahut masal anlatın yahut kitap okuyun. Tatlı tatlı konuşun, bazen hiç elinize almaya çalışmayın. Güven verin, parmağınızı uzatın gelmiyorsa bekleyin kıpırdamadan, hafifçe göğsüne dokunun. Yine gelmez ise bırakın gelmesin. Konuşmaya devam edin. Sadece "SEVİN"
Teşekkür ederim

Rica ederim, hepimizin bildiği şeyler işte.
Hayırlı, sağlıklı beslemeler.