Mevsimsel Tüy Dökümü Bitmiyor Ne Yapmam Lazım ???

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Yiğit SERİNSÖVÜT tarafından 11 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. Yiğit SERİNSÖVÜT

Üye

Beğenileri:
    0
    Yer:
    İZMİR
    Herkese merhabalar ,

Kuşlarımı alalı yaklaşık 3 ay oldu ilk 1 ay tüy dökümüne girmediler. 2 aydır tüy dökümündeler. Mevsimsel olduğunun farkındayım. 2 hafta önce çok aşırı tüydü heryer şuan biraz daha azaldı fakat bu tüy dökümü bitmiyor. Kuşlarımı evimde , odamda baktığım için hertaraf tüy ve bu beni rahatsız ediyor. Vitaminin tüy dökümünde iyi geldiğini biliyorum fakat aşırı vitaminde tüy dökümüne sokuyormuş kuşları. Haftada 1 en fazla 2 kere mama yapıp veriyorum. ( Fazla yemiyorlar çok çok az miktarda yiyorlar. ) Avivit vitamin kullanıyorum toz şeklinde onuda haftada 1 veya 2 sefer sularına katıyorum. 1 gün bekletip ertesi gün taze su koyuyorum. Ne yapmamı önerirsiniz tüy dökümünü azaltıp bitirmek için.

Teşekkürler...

2. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    17
    Yer:
    27 - 31
    cevap veren olursa bende merak ediyorum...

3. Yiğit SERİNSÖVÜT

Üye

Beğenileri:
    0
    Yer:
    İZMİR
    Bakalım bekliyoruz...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:03 -->-> Daha önceki mesaj 10:32 --

Bilgisi olan yokmudur ???

4. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member
    Platin Üye

Beğenileri:
    16
    Yiğit bey mevsimsel olan tüy Dökümü normaldir,bunun önüne geçemeyiz,mama fazla vermemek gerekir.banyo bu havalar için uygun değil,bunun yerine B vitamini takviyesi destek olur.

5. Yiğit SERİNSÖVÜT

Üye

Beğenileri:
    0
    Yer:
    İZMİR
    Teşekkürler cevabınız için. Normal olduğunu biliyorum fakat kaç ay tüy değiştirir bu kuşlar. 2 aydır bitmedi ve bitecek gibi de gözükmüyor. Sadece B vitamini değil genel olarak bahsettiğim gibi avivit vitamini kullanıyorum. Beklemek mi lazım bu durumda daha da sürer mi acaba tüy değişimi 2 ay normal mi tüy dökmeleri ?

6. Koray DANIŞMAZ

Koray DANIŞMAZ Süper Moderatör
    Yönetici Altın Üye

Beğenileri:
    88
    Yer:
    samsun
    avivit kalıtelı bı vıtamın degıl ama

7. Yiğit SERİNSÖVÜT

Üye

Beğenileri:
    0
    Yer:
    İZMİR
    Kaliteli bilirdim bu vitamini uzun zamanlardır kullanıyorum. Ürün şu: [​IMG]

Ne Kullanmamı Önerirsiniz ??

8. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    10
  9. Yiğit SERİNSÖVÜT

Üye

Beğenileri:
    0
    Yer:
    İZMİR
    İnceliycem , teşekkürler..

10. AliismailERTAŞ

AliismailERTAŞ Active Member
    Platin Üye

Beğenileri:
    0
    Yer:
    Ankara
    Süper vit kullanın hafta da bir kere yeterli mamayı da tek sefere düşürün haftada , örneğin çarşamba vitamin verdiyseniz pazar, mama verin, birde kuşlarını genç çiftler mi? yaşlarına yaklaştıkları zaman döktükleri 2. tüy dökümü biraz fazla oluyor. hangi mamayı kullanıyorsunuz ?

#10 AliismailERTAŞ, 14 Ekim 2015
    Son düzenleme: 14 Ekim 2015
  11. Yiğit SERİNSÖVÜT

Üye

Beğenileri:
    0
    Yer:
    İZMİR
    Bakıyorum hemen bahsettiğiniz vitamine. Kuşlarım genç 1 yaş civarında sanıyorum. Alalı dediğim gibi 3 ay olucak kuşları. Mamayı sık vermiyorum haftada en fazla 2 sefer oluyodur. Mama da bu sitede satılan mamanın aynısı açık paketten alındı.

Veteriner kliniğinden SUPERVİT - FORTE değilde SUPRAVİT Marka vitamin buldum. Aynı işlevi görür mü yarın alıcam. Kime sorduysam SUPERVİT-FORTE bulamadım. Cevaplarınızı bekliyorum...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:58 -->-> Daha önceki mesaj 00:29 --

Günceldir....

#11 Yiğit SERİNSÖVÜT, 16 Ekim 2015
    Son düzenleme: 16 Ekim 2015

Sayfayı Paylaş