petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Mevsimsel Tüy Dökümü Bitmiyor Ne Yapmam Lazım ???

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Yiğit SERİNSÖVÜT tarafından 11 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. Yiğit SERİNSÖVÜT

Beğenileri:
    0
    Herkese merhabalar ,

Kuşlarımı alalı yaklaşık 3 ay oldu ilk 1 ay tüy dökümüne girmediler. 2 aydır tüy dökümündeler. Mevsimsel olduğunun farkındayım. 2 hafta önce çok aşırı tüydü heryer şuan biraz daha azaldı fakat bu tüy dökümü bitmiyor. Kuşlarımı evimde , odamda baktığım için hertaraf tüy ve bu beni rahatsız ediyor. Vitaminin tüy dökümünde iyi geldiğini biliyorum fakat aşırı vitaminde tüy dökümüne sokuyormuş kuşları. Haftada 1 en fazla 2 kere mama yapıp veriyorum. ( Fazla yemiyorlar çok çok az miktarda yiyorlar. ) Avivit vitamin kullanıyorum toz şeklinde onuda haftada 1 veya 2 sefer sularına katıyorum. 1 gün bekletip ertesi gün taze su koyuyorum. Ne yapmamı önerirsiniz tüy dökümünü azaltıp bitirmek için.

Teşekkürler...

2. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    16
    cevap veren olursa bende merak ediyorum...

3. Yiğit SERİNSÖVÜT

Beğenileri:
    0
    Bakalım bekliyoruz...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:03 -->-> Daha önceki mesaj 10:32 --

Bilgisi olan yokmudur ???

4. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Yiğit bey mevsimsel olan tüy Dökümü normaldir,bunun önüne geçemeyiz,mama fazla vermemek gerekir.banyo bu havalar için uygun değil,bunun yerine B vitamini takviyesi destek olur.

5. Yiğit SERİNSÖVÜT

Beğenileri:
    0
    Teşekkürler cevabınız için. Normal olduğunu biliyorum fakat kaç ay tüy değiştirir bu kuşlar. 2 aydır bitmedi ve bitecek gibi de gözükmüyor. Sadece B vitamini değil genel olarak bahsettiğim gibi avivit vitamini kullanıyorum. Beklemek mi lazım bu durumda daha da sürer mi acaba tüy değişimi 2 ay normal mi tüy dökmeleri ?

6. Koray DANIŞMAZ

Koray DANIŞMAZ Süper Moderatör
    Yönetici Altın Üye

Beğenileri:
    73
    avivit kalıtelı bı vıtamın degıl ama

7. Yiğit SERİNSÖVÜT

Beğenileri:
    0
    Kaliteli bilirdim bu vitamini uzun zamanlardır kullanıyorum. Ürün şu: [​IMG]

Ne Kullanmamı Önerirsiniz ??

8. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
  9. Yiğit SERİNSÖVÜT

Beğenileri:
    0
    İnceliycem , teşekkürler..

10. AliismailERTAŞ

AliismailERTAŞ Active Member

Beğenileri:
    0
    Süper vit kullanın hafta da bir kere yeterli mamayı da tek sefere düşürün haftada , örneğin çarşamba vitamin verdiyseniz pazar, mama verin, birde kuşlarını genç çiftler mi? yaşlarına yaklaştıkları zaman döktükleri 2. tüy dökümü biraz fazla oluyor. hangi mamayı kullanıyorsunuz ?

#10 AliismailERTAŞ, 14 Ekim 2015
    Son düzenleme: 14 Ekim 2015
  11. Yiğit SERİNSÖVÜT

Beğenileri:
    0
    Bakıyorum hemen bahsettiğiniz vitamine. Kuşlarım genç 1 yaş civarında sanıyorum. Alalı dediğim gibi 3 ay olucak kuşları. Mamayı sık vermiyorum haftada en fazla 2 sefer oluyodur. Mama da bu sitede satılan mamanın aynısı açık paketten alındı.

Veteriner kliniğinden SUPERVİT - FORTE değilde SUPRAVİT Marka vitamin buldum. Aynı işlevi görür mü yarın alıcam. Kime sorduysam SUPERVİT-FORTE bulamadım. Cevaplarınızı bekliyorum...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:58 -->-> Daha önceki mesaj 00:29 --

Günceldir....

#11 Yiğit SERİNSÖVÜT, 16 Ekim 2015
    Son düzenleme: 16 Ekim 2015

Sayfayı Paylaş