petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

meyvalı yem vermeli miyim?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve sacar37 tarafından 29 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. sacar37

sacar37 New Member

Beğenileri:
    0
    merhabalar meyvalı yem ve normal yemi karıştırıp vermeyi düşünüyorum sizce doğru yapmış olur muyum? desteğiniz için teşekkürler

2. Kadir SEZGİN

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    gerçek meyveli ise verin. şu renkli şeylerden ise vermeseniz daha iyi. Sonuçta yapay bir şey. Doğruyu söylemek gerekirse ben çok zararlı olduğunu düşünmüyorum.

3. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Benim kuşlar meyveli diye aldıgımız o kurutulup boyanmış renkli ekmek parçalarını yemiyorlar.. Kuşlar illa ki vitaminini alsın diyorsanız aktarlarda kurutulmuş meyveler var.. onlardan alıp rendeleyip verebilirsiniz.. Kurutulmuş muz cok güzel kokuyor.. mamasının icine katabilirsiniz, bitirmeden bırakmıyorlar yemeyi..

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Hiç gereği yok.
    Haftada bir mevsimine göre elma, portakal, kivi, armut, ananas vb.. taze olarak kafese assan yeterlidir. Yem içindeki o kuru meyvelerin nasıl işlemden geçtiği belli değil.

5. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    Gerek yok meyveli yeme falan zaten çoğu kuş yemiyor çöpe gidiyor.

6. sacar37

sacar37 New Member

Beğenileri:
    0
    Yorumlarınız için çok teşekkür ederim

7. Mustafa ERTAŞ

Bencede gerek yok o boyalı ekmek olan yemlere.. Aslında sadece akdarı+aspur (kanarya yemi) yeterli bence. Ayrıca taze meyve sebze vermek hafta bir-iki vitamin çin daha doğal ve daha doğru..

8. Uğur DOĞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    meyveli dedikleri yemlerin hepsi kimyasal.kuşlarınıza salatalık elma gibi sulu taze yiyecekler verin.

9. Ezgi Yılmaz

Ezgi Yılmaz New Member

Beğenileri:
    0
    Ne menem birseyse zaten benim kuslarim o renkli şeyleri yemiyorlar. Marul salatalik havuç bunları kafesin kenarına sıkıstir seve seve yerler :)

10. Uğur DOĞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    işte onlar hep dandik yemlerin içinde olan şeylerdir.size tavsiyem versela laga yada vitakraft kullanın.yemin kalitesini siz bile anlarsınız o derece.kuşlarınızda severek yerler.marulu ıslatıp asarsanız banyo ihtiyaçlarınıda gidereceklerdir.

Sayfayı Paylaş