Karadeniz Pet

meyvalı yem vermeli miyim?

sacar37

Yeni Üye
merhabalar meyvalı yem ve normal yemi karıştırıp vermeyi düşünüyorum sizce doğru yapmış olur muyum? desteğiniz için teşekkürler

Benim kuşlar meyveli diye aldıgımız o kurutulup boyanmış renkli ekmek parçalarını yemiyorlar.. Kuşlar illa ki vitaminini alsın diyorsanız aktarlarda kurutulmuş meyveler var.. onlardan alıp rendeleyip verebilirsiniz.. Kurutulmuş muz cok güzel kokuyor.. mamasının icine katabilirsiniz, bitirmeden bırakmıyorlar yemeyi..

Gerek yok meyveli yeme falan zaten çoğu kuş yemiyor çöpe gidiyor.

Bencede gerek yok o boyalı ekmek olan yemlere.. Aslında sadece akdarı+aspur (kanarya yemi) yeterli bence. Ayrıca taze meyve sebze vermek hafta bir-iki vitamin çin daha doğal ve daha doğru..

meyveli dedikleri yemlerin hepsi kimyasal.kuşlarınıza salatalık elma gibi sulu taze yiyecekler verin.

Ne menem birseyse zaten benim kuslarim o renkli şeyleri yemiyorlar. Marul salatalik havuç bunları kafesin kenarına sıkıstir seve seve yerler :)

Ne menem birseyse zaten benim kuslarim o renkli şeyleri yemiyorlar. Marul salatalik havuç bunları kafesin kenarına sıkıstir seve seve yerler :)

işte onlar hep dandik yemlerin içinde olan şeylerdir.size tavsiyem versela laga yada vitakraft kullanın.yemin kalitesini siz bile anlarsınız o derece.kuşlarınızda severek yerler.marulu ıslatıp asarsanız banyo ihtiyaçlarınıda gidereceklerdir.

Geri