Karadeniz Pet

Meyve ve kuş

Yavuz GEREKLİOĞLU

Emektar Üye
Değişik yem olarak havuç,salatalık ve elma vereceğim.Acaba bunları çok küçük parçalara mı bölüp vermeli yoksa yarım parmak boyunda mı vermeli?

ben rendeleyerek veriyorum

Mama içine katacaksanız rendeleye bilirsiniz.Diğer türlü ise bir kaç parçaya bölüp verebilirsiniz.

Mama içine katacaksanız rendeleye bilirsiniz.Diğer türlü ise bir kaç parçaya bölüp verebilirsiniz.

Kuşa küçük parçalar halinde meyve hazırladım yemliğe koyup kafese astım ama çok korkuyor.daha önce de ballı kraker kafesine asayım dedim çok korktu.Sürekli yavru muhabbet kuşuyla besleniyor.Alışır mı ne yapmam lazım?

İyi fikir.Çok küçük parçalara bölmek boğazına kaçma açısından sakıncalı değil mi?

ben rendeleyerek veriyorum. arkadaşların dediği gibi arada mamasına da katıyorum. henüz bir sorun yaşamadım. sizin kuşunuz da zamanla alışır merak etmeyin.

Alışmadan birşeye yanaşmıyorlar zaten

Kuşa küçük parçalar halinde meyve hazırladım yemliğe koyup kafese astım ama çok korkuyor.daha önce de ballı kraker kafesine asayım dedim çok korktu.Sürekli yavru muhabbet kuşuyla besleniyor.Alışır mı ne yapmam lazım?
Mama verirken dıştan takmalı yemliklere koyup verin.İçten takmalı yemliklerde verdiğinizde haliyle eliniz kafes içine girdiği için korkarlar.

salatalık ishal yapar kuşları

Geçende kuşuma marul vereyim dedim maruldan korktu uçtu sağa sola sonradan alıştı kafesinin teline astim ama hiç yememiş,böyle vermeye devam edersem yer mi ileride ?

Geri