Karadeniz Pet

Mini muhabbetkuşun dışkısında sorun var

Zeynepntl

Yeni Üye
merhabalar, arkadaşlar ben 45 günlük 2 çift mubiş aldım. alalı daha 1 hafta olmadı ve erkek olan mini kuş ishal sanırım. dışkısı hem sulu hemde koyu kahve ölücek diye çok korkuyorum. Kabarık durmaya başladı ve gözlerini sürekli yumup uyuma meyilli :( bana yardımcı olabilirsiniz ne vermem gerek iyileşmesi için. Resim ekleyebilseydim sizinle paylaşacaktım kötü görüntüyü :(:confused:

merhabalar, arkadaşlar ben 45 günlük 2 çift mubiş aldım. alalı daha 1 hafta olmadı ve erkek olan mini kuş ishal sanırım. dışkısı hem sulu hemde koyu kahve ölücek diye çok korkuyorum. Kabarık durmaya başladı ve gözlerini sürekli yumup uyuma meyilli :( bana yardımcı olabilirsiniz ne vermem gerek iyileşmesi için. Resim ekleyebilseydim sizinle paylaşacaktım kötü görüntüyü :(:confused:
Eğer ishalse; yem olarak aspur verebilirsin. Pirinç haşlayıp verebiliyorsan oral yoldan ya da suluğuna koyarak takviye yapabilirsin. Patates haşlayıp verebilirsin. İlaç olarak soracak olursan da ben reflor 250 kullanıyorum. Yararını görüyorum genelde/İnsanlar için olan bir ilaç. Dozaj önemli) Geçmiş olsun.

İlaç olarak soracak olursan da ben reflor 250 kullanıyorum. Yararını görüyorum genelde/İnsanlar için olan bir ilaç. Dozaj önemli) Geçmiş olsun.
Merhaba Gökhan bey. Bu ilacın dozajını nasıl ayarlıyorsunuz?
Her ne kadar insanlar için olsa da ilacın açıklamasında hayvanlarla ilgili bir kısım yazıyor.

Farmakodinamik özellikleri:
Saccharomyces boulardii biyolojik kaynaklı bir antidiyareiktir. Barsakta canlı olarak etki eder,
barsak doğal vasatının oluşmasını sağlar.
Saccharomyces boulardii in vitro ve in vivo olarak bakteri ve Candida albicans’a karşı mikrobiyel
antagonizma gösterir. Hayvan vücudunda B1, B2, B6, pantotenik asid, nikotinik asid gibi B grubu
vitaminlerini sentezler
. Deneysel enfeksiyonlarda immünolojik mekanizmalar üzerinde etki gösterir.
Saccharomyces boulardii mide, barsak, karaciğer ve pankreas salgılarına karşı dayanıklıdır.
Antibakteriyel antibiyotiklere ve sülfonamidlere dirençlidir.

Merhaba Gökhan bey. Bu ilacın dozajını nasıl ayarlıyorsunuz?
Her ne kadar insanlar için olsa da ilacın açıklamasında hayvanlarla ilgili bir kısım yazıyor.

Farmakodinamik özellikleri:
Saccharomyces boulardii biyolojik kaynaklı bir antidiyareiktir. Barsakta canlı olarak etki eder,
barsak doğal vasatının oluşmasını sağlar.
Saccharomyces boulardii in vitro ve in vivo olarak bakteri ve Candida albicans’a karşı mikrobiyel
antagonizma gösterir. Hayvan vücudunda B1, B2, B6, pantotenik asid, nikotinik asid gibi B grubu
vitaminlerini sentezler
. Deneysel enfeksiyonlarda immünolojik mekanizmalar üzerinde etki gösterir.
Saccharomyces boulardii mide, barsak, karaciğer ve pankreas salgılarına karşı dayanıklıdır.
Antibakteriyel antibiyotiklere ve sülfonamidlere dirençlidir.
Merhaba Mert Bey; Prospektüs ve açıklamada hayvanlar ile ilgili de kısmı yer almakta ama genel olarak insanlar için kullanılan bir ilaç. Ben küçük kapsülün yarısını suluğuna döküyorum. Eğer oral yoldan vereceksem de yine suluğun içine koyup, şırınga yardımıyla 2 damla damlatıyorum.

Merhaba Mert Bey; Prospektüs ve açıklamada hayvanlar ile ilgili de kısmı yer almakta ama genel olarak insanlar için kullanılan bir ilaç. Ben küçük kapsülün yarısını suluğuna döküyorum. Eğer oral yoldan vereceksem de yine suluğun içine koyup, şırınga yardımıyla 2 damla damlatıyorum.
Tamam teşekkür ederim..

Geri