Karadeniz Pet

Mubiş Kaşıntı

N

ngeen

Guest
Merhabalar, Benim aldığım mubişin sanırım 1 haftası oluyo bu son iki gündür kanat altını çok kaşıyo ve tüylerini şişirip silkeleniyo ayrıca gagasıyla tüylerini didikliyor, ama sürekli yapmıyor ara ara yapıyor acaba parazit bit piremi var yoksa yavrudur diyemi böyle yapıyo anlamadım gitti petshoptan ilaç alıp mı kullansam kendi halinemi bıraksam kararsız kaldım

benimkide yeni aynı şeyleri benimkide yapıyor nedeni hakkında bende konu açacaktım sizinkini gördüm

bit varmı söyler misiniz ?

Saygılar

Ben de kuşumu alalı üç gün oldu. Dediklerinizi ara sıra yapıyor. Ama çok önemli bir problemi olduğunu sanmıyorum. Daha önce bir çok kuşla aynı yeri paylaştılar. Belki yeni aldığımız için çok temiz değillerdir.

valla anlamadım gitti niye yapıyor. fenerle göğsüne kanatlarına vs çok dikkatli baktım ve herhangi bi parazit vs göremedim

Boyle kasinmalar sorun degil kanadini kaldirip ayagiyla kasimasi veya kendini gagasiyla kasimasi. Veya kasini tunege surtmesi sorun degil normal seyler :) eger icinizde kalicaksa gidip her petshopta bit pire hasere spreyleri var. 30-40 cm uzaktan sikin kusa. ;-)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tüyde olabılır kusunuz yada tüye gırmek üzere .parazıtlerı gunduz gormek zordur gece uzunsure karnlık oldukdan sonra bakmanız lazım tuneklerın ıc kısmına yada tülün en dip bolgelerıne yerlesırler genelde kuşlar tüylerını duzelmeyı severler hıc bır seyde olamaya bılır gözlemleyin

kuş daha 1,5 aylık hafif tüyünü çekince derisini görüyorum tüyleri yeni çıktığından olurmu Murat abi

Saygılar

Tuyleri yeni duzeltliyor gagasiyla. Sorun olsaydi bit pire olsa hissedersiniz. Cok kasir hic ayagini cekmez. Ozaman anlarsiniz zaten. Geceleri rahat uyuyamaz bile yani. Halsiz duser.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ilaç alma bence evde elma sirkesi vardır kusun banyo yapmayı seviyorsa banyo suyuna bir tatlı kasıgı kadar fılan sirke koy banyo yapsın bide kusun içme suyuna 2-3 damla sirke koy bit olup olmadıgından emin olmak için kafesin 3-4 yerine pamuk sıkıstır mesela tellerin birleştigi yerlerepamuk sıkıstır 4-5 gun sonra bak bit filan yoksa sıkıntı yoktur kardesim
saygılar

cevap veren arkadaşlara çok çok teşekkür ederim valla içimi öyle bi rahatlattınız ki :) kuşum tahmini 2 aylık felan forumda fotolarıda var, mubişi alalı 1 hafta oluyo işte bu son iki gündür bu durumu farkettim, parazit vs olacağını bende zannetmiyorum ama belirtiler öyle gibiydi, ama sanırım geceleri vs gördüğüm kadarıyla rahat uyuyo tek ayak üstüne alıyo kendini kaşınmıyo pek

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:31 -->-> Daha önceki mesaj 19:03 --

Birde ara sira kafesin altina inip var gücüyle kanatlarini acip cirpiyo sanki ucuyomus gibi ilk defa bu kusta gordum ne yapmaya calisiyosa artik ??

Geri