petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Mubiş kavga

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Anıl ATIŞ tarafından 21 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. Anıl ATIŞ

Anıl ATIŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    27
    Erkek kuşum dişiyiyle çok kavga ediyor sürekli üstüne çıkmak istiyor arada yıkıyorumda fayda etmiyor ne yapabilirim? :confused:

2. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    ^^ alışmadımı dişisi hala mavişe.biraz küçük kalmış dişi demiştim bekliyceksiniz dişi hazır olana kadar..
    ben dün ayırdım 2 kardeşi hazır olsunlar öyle birleştiricem.

3. Anıl ATIŞ

Beğenileri:
    27
    erkek kuş sapık biraz durmadan öpüyor ve hergün kusuyor bu normal mı yem çıkarıyor

4. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Evet normal sürekli kur yapıyorsa kusması normal.mama vermeyin bi süre erkeğe vereceğiniz zaman dişiyi ayırın.

5. Anıl ATIŞ

Beğenileri:
    27

Erkek de dişide kusuyor ikside mama pek vermiyorum mypetden bügün Versele lega yem Minarel blok Dal darı aldım inş bu kusması kesilir kesilmezse levent abi https://www.mybestpetshop.com/witte-molen-iyotlu-enerji-bloğu-energy-block-büyük-p-5527.html

şu tarz ürün önermişti galiba bi konusunda gördüm

6. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Dişiyi çok bunaltıp şiddetli kavga ederlerse ayırın.dişi biraz olgunlaşsın ondan sonra birleştirirsiniz.

7. Anıl ATIŞ

Beğenileri:
    27

erkek kuşum izin vermez kafese elimi sokunca direk dişinin yanına gidiyor :)

8. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Size gelmiyormu artık :)

9. Anıl ATIŞ

Beğenileri:
    27
    erkek kuşum beni satmadı allahtan 2 kişiyi brden idare ediyor hem evdekiler hemde eşi :D ama diş kuş bi türlü alışmadı

10. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Zamanla alışacaktır.ele gelmez belki ama yabani olmaz .hayırlısı olsun.

11. Anıl ATIŞ

Beğenileri:
    27
    Tskler peki yumurta ne zaman geliyyor 7 8 aylikken mi

12. Yunus Köprübaşı

Beğenileri:
    8
    Merhaba, kardeş kuşlar eş tutarmı? Genelde kardeş kuşlardan sakat doğma ihtimali var diyorlar? Ne kadar doğru bilmiyorum. Daha öncede kardeş kuşları çifte attınız mı ? Herhangi bir sıkıntı yaşadınız mı, banada bilgi verebilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

13. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Şart değil dişiniz 4-5 aylıktı sanırım,daha erken kuluçkaya geçen dişiler de var tabi ömürlerinin az olabileceği,yavru bakımında sorunların oluşabileceği gibi konularda 10 aylıkken eşe atılmaları gerektiği söyleniyor.benim çiftlerim 6 -8 aylık arasındaydı eşe atıldığında.yuvalık takarsanız dişi moda girer belki :) mavişe razı olur.yuvalık yok diyede çiftleşmiyor olabilir.
    yuvalık takarsınız baktınız ilgisi yok mavişte kandıramadı o zaman beklemelisiniz dişi hazır olana kadar...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:54 -->-> Daha önceki mesaj 15:42 --

Bu konu hakkında sadece etik olmadığı yönünde tavsiyeler ve yorumlar aldım forumdan,okuduğum konulardada aynı şekilde.doğada gerçek ortamlarında levent bey kim kime dum duma demişti :D bi sıkıntı olacağını sanmıyorum .
    Şuanda damızlık altı oldular henüz eşe falan atmadım eğer tutarsa yapmak istiyorum tutmaz isede mecburen 1 dişi 1 erkek daha alıp çiftleri çoğaltıcam :)

Daha önce eşe atmadım hiç o şekilde çünkü 1 çiftim devamlı sabit ve ürediği için kocaman bi aile olarak ilerliyorlar şuan forum dışı üreticilerden öğrendiğim kadarı ile atanlar var bi sorun olmuyormuş sadece yavru boyutunda ufaklık olabiliyormuş bu şekilde duydum.

#13 Gülşen ÖZDEMİR, 21 Aralık 2015
    Son düzenleme: 21 Aralık 2015
  14. Yunus Köprübaşı

Beğenileri:
    8
    Ok, ilginiz için teşekkür ederim.

15. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Rica ederim,hafta sonu temizliğinden çektiğim resimleri paylaşıcam tüm aileyi görebilirsiniz :D

16. Anıl ATIŞ

Beğenileri:
    27

Sayfayı Paylaş