petshop

Mubişim Artık Ötmüyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve kaan77 tarafından 28 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. kaan77

kaan77 Member
    Üye

Beğenileri:
    2
    Yer:
    Yalova
    Yaklaşık 1 ay önce yavru bir muhabbet kuşu almıştım 45 günlüktü ilk geldiğinde gagasında hafif siyahlık vardı. Şimdi 1 aydır onu eğittim omuzdan elden inmiyor ve çok fazla uzun süreler konuşmayı deniyor veya cicikuş diyor 1 saatte bir falan ama artık ötmüyor diğer kuşlarımın yanına da götürüyorum ötmüyor. çok nadiren günde belki 1-2 dakika öterse ötüyor o kadar onun dışında bir problemi yok yem yiyor hareketli konuşmayı deniyor fakat ötmüyor diğerleri tüm gün ötüyor zaten dün yeni yerimi sizlerle paylaştım o kuşların sesi geliyor onlara da karşılık vermiyor sadece konuşuyor o kadar. sebebi nedir?

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member
    Platin Üye

Beğenileri:
    177
    Yer:
    İstanbul / Maltepe
    Tek beslenen kuşlar çok fazla ötmezler.. Dışardan ses duyduklarında, televizyon ve müzik sesine tepki olarak öterler.

3. Yusufcukh

Yusufcukh Member
    Üye

Beğenileri:
    1
    Yer:
    İstanbul
    ilgiyi azaltmış olabilirsin. Ben durumdan onu anladım

4. kaan77

kaan77 Member
    Üye

Beğenileri:
    2
    Yer:
    Yalova
    Hayır ilgiyi azaltmak değil günde en az 4-5 saat konuşma eğitimi yapıyoruz konuşmayı deniyor cici kuş diyor fakat ötmüyor. öteki odada günde 1-2 saat ilgilendiğim kuşum var bazen hiç ilgilenmiyorum tek başına 4 aylık dişi kuş tüm gün ötüyor.

Sayfayı Paylaş