Karadeniz Pet

mubişim hasta:((

tuğçeoralkn

Yeni Üye
arkadaslar merhaba. kusum yaklasık bır aydır nefes alırken ınce sesler cıkarıyordu aglar gibi. gecelerıde tık tık sesleri.dort gun once kabarık bi seklde uyudugunu gordum yemek de yemıyordu.bogazına birsey taklms gıbı agznı acıp kapatıyordu. veterinere götürdm solunum yolu enfeksıyonu oldugunu söyledi.dort gundr antıbıyotık verıyoruz yem yemeyede basladı ama tık tık sesı cıkarmaya devam edıyor. geziyor bazen eskisi kadar halsız degıl ama tam da ıyılesemedi.antıbıyotık de bellı bı zaman kullanılıyor.napıcam bılemedım.sizin basınıza geldımı tamamen ıyılesrmı acaba :confused:

0e5f5a7d2c90469393af68c5fa445759.jpg

Geçmiş olsun ben böyle durumlarda bu ilacı kullanıyorum gozlemledigimde iyi geldiğini gordum

Neo terramycin; oksitetrasiklin HCl içeren bir antibiyotiktir, ayni etken maddeyi vitaform adlı ilaç da içerir, ayrıca neo terramycin içerisinde neomisin sülfat içerir ki bu madde genellikle ishal için kullanılır. Vitaform ve neo terramycin vitamin takviyeli antibiyotiklerdir ve soğuk algınlığına karşı kullanılsa da pek etkili ilaçlar değildirler ya da ben en azından soğuk algınlığına yakalanmış hiç bir kuşumu bu ilaçlarla kurtaramadım. Ama ishalde işe yaradığımı söyleyebilirim. Size tavsiyem kuşunuzda boğazına bir şey takılmış gibi bir belirti varsa ornimix kullanmanız, ilacı bulabilirseniz tedavi sürecinde kuşa kalsiyum içeren hiç bir besin vermeyin, çünkü kalsiyum bu ilacın etkisini azaltıyor...

Geri