petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

mubişim

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve jakobgul tarafından 27 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. jakobgul

jakobgul Guest

[​IMG] sizce yumurtlucakmı kuşum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:04 -->-> Daha önceki mesaj 15:03 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:06 -->-> Daha önceki mesaj 15:04 --

bakın nasıl duruyor poposu.kuyruk kısmı.kuşları yumurta yapanlar bakabilirmi bi sizce ne durumda benim kuşum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:06 -->-> Daha önceki mesaj 15:06 --

2. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Şimdilik çok erken bunu söylemek için, bence

3. jakobgul

jakobgul Guest

yaaa ümitlenmiştim ben çok farklı duruyor 1 haftadır.2 ay önce aldığımda bu kusu böyle değildi.erkek kuşumla sürekli hareket halindeler öpüyorlar.ben görmedim çiftleşmelerini ama dişi kuşumu böyle görünce olmuş galiba dedim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:23 -->-> Daha önceki mesaj 15:21 --

çok farklı bir haftdadır ama.erkek kuşa sinirli agresiflik yapıyor bu aralar.ama normalde çok güzel anlaşıyorlar

4. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    henüz kuşunuzda yumurta yok

5. jakobgul

jakobgul Guest

hadi yaa hayırlısı o zaman ne diyim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:27 -->-> Daha önceki mesaj 15:25 --

şimdi tekrar foto çektim atıcam bakın olurmu

6. Atılım BUKAĞIKIRAN

Beğenileri:
    1
    1 hafta gözlemleyin, kuşun hareketlerinde ve fizyolojisinde değişiklik sezerseniz gene kontrol edilir, yorum yapılır.. Bu arada konunuz yanlış bölüme açıldığı için ilgili yere taşınmıştır. Teşekkür ederim.

7. jakobgul

jakobgul Guest

sitede yeniyim kusura bakmayın

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:37 -->-> Daha önceki mesaj 15:33 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:38 -->-> Daha önceki mesaj 15:37 --

uyku modunda bu aralar

8. tarçın ve şaşkın

Bence yumurtasi bar gibi poposunun altini cekin bide açılma varmi hafiften kuyrugu kalkmis sekilde cekin ama.nerden anladin yumurtasinin oldugunu diye sorucak olursanda benim kusumda boyleydi cunki sonra 3 tane yumurtasi oldu 3ude dolu cikti pasalar gibi 3 tane mubişim oldu.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:39 -->-> Daha önceki mesaj 15:38 --

Kanatlari salmis kus komple assa arkadaslar bundada yok diyorsaniz ne diyeyim ben size.

9. jakobgul

jakobgul Guest

elime alamıyorum ki korkuyorum ısırır diye.alsam kontrol edicem :( benim içime doğuyor yaa var sanki beklicem bakalım.bu popodaki kamburluk boşuna değil

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:41 -->-> Daha önceki mesaj 15:40 --

10. Atılım BUKAĞIKIRAN

Beğenileri:
    1
    Olabilir de olmayabilir de, sadece yorum için erken suanlık.. Birkaç gün sonra tekrar koyun resimlerini gene bakalım.

#10 Atılım BUKAĞIKIRAN, 27 Ağustos 2014
    Son düzenleme: 27 Ağustos 2014
  11. tarçın ve şaşkın

Merak ediuorsunuz diye fazlada rahatsiz etmeyin tutar yumurtlamaz sonra icinde kirar yda yumurtladiktan sonra kirar allh korusun.

12. jakobgul

jakobgul Guest

kaç gün daha beklemem gerek peki

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:45 -->-> Daha önceki mesaj 15:43 --

peki o zaman takipteyim hep ama rahatsız etmiyorum.3 gün sonra gene atarım resim.teşekürler yorumlarınız için

13. Atılım BUKAĞIKIRAN

Beğenileri:
    1
    çiftleşmeden itibaren 7-10 gün aralıgında genellikle ilk yumurta gelir.

14. tarçın ve şaşkın

İlk yumurta icin 15 20 gun arasi beklemek gerek benimki 23. Gun yumurtlamisti ve diger yumurtalara gore ilk yumurta cok buyuktu digerleri 2 gunde bir geliyor-

15. Gökhan Naçar

Gökhan Naçar New Member

Beğenileri:
    0
    Bu kusta yumurta var kardes hayırlı olsun yuvaya gırıp cıkmıyomu ,?

16. jakobgul

jakobgul Guest

arladaşlar kuşum hala aynı yumurtlamadı görüntüsüde aynı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:33 -->-> Daha önceki mesaj 17:31 --

birsey daha sormak istiyorum.erkek kuşum o kadar azgın ki sürekli konduğu çubuga sürtünüyor.sürekli bunu yapıyor.dişiyse yüz veriyor ama erkek ayagnı üzerine atınca bağırıyor.sizce ne yapmam lazım yemlerine falan bişi katmam gerekiyor mu

17. Atılım BUKAĞIKIRAN

Beğenileri:
    1
    Mama hazırlayın 2 günde bir, yuvalıga dişinin ilgili olmadıgını gözlemleyin

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

18. jakobgul

jakobgul Guest

Havuclu mamadan hazirlayip verdim ama hic yemediler.geri doktum.havuc yumurta irmik ve misir unu koymustum.onerebiliceginiz baska mama varmi.disi kusun hep yuvalikta.kemiririp duruyor.

Sayfayı Paylaş