Karadeniz Pet

mubişlerin yaşı ve cinsiyeti

teşekkür ederim resimler için

Ben karar veremedim. Mavi renkleri olan her fotoda farklı çıkmış ve bence çok riskli bir kuş. Böyle bir kuşum vardı 20gün sonra iyice belli olmuştu erkek olduğu. Bence bu fotolar insanı yanıltsada illaki yorum yapmam gerekirse %95 erkek kuş (mavisi olan)

kuşlarınız 2 aylık sağlıklı çift kuşlar , şuan için folluk a gerek yok..3 ay sonra takarsınız kızışır kuşlarınız..

Eğer arkadaş bu fotoları cep telefonu ile çekmiş ise (android , ios yada nokianın 8mpxli makineleri) resimlerin aldatıcı olma ihtimali çok yüksek. Genelde 8mpx olan bu telefonlarla yapılan çekimlerde bazı renkler (samsunglarda yeşil) çok baskın çıkabiliyor bazılarıda soluk . İki kuştaki cere rengindeki oynamalar bazı açılarda beyaz bazı açılarda ise mavi renk tonu verebiliyor. Bence bu cerede mavi baskın . Bu anlattıklarım eğer telefon ile çekilmiş ise geçerli yok fotoğraf makinesi ise hepsini silip atabilirsiniz yazdıklarımın :D Yorumumu tablette dahil olmak üzere mobil cihaz kamerasına göre yapıyor ve erkek diyorum :D

teşekkür ederim resimler için

Kaansam arkadaşım benim gözümle gördüğüm cere rengi açık pembe

mhk20.jpg

buyurun fotoğraf makinası ile çekilmiş bir kare

Oncelikle Yanlış anlasildiysam affola. Yeşil kusunuz erkek maviden emin değilim disi olabilir. Acele etmeyin biraz bekleyin.

bence ikiside erkek kuş ve daha ufaklar 2 3 aylık kuşlar.yeşil kuşun kafadaki boyaya bakılırsa ithal kuş

hayır kuşlar yerli fotoğraflarda ceresının rengı tam cıkmıyor mavı kuşun burun deliklerinın etrafı beyaz buda dişi olacağını gösteriyor okuduğum bilgiye göre

Resimlere göre erkek daha önce dediğim gibi. Burun deliklerinin etrafı çıplak göz ile baktığınızda belirgin şekilde beyaz ise dişidir ancak gördüğünüzü göremiyoruz :D

Geri