Karadeniz Pet

Muhabbet kuşları çabuk bitlenir mi ?

Atakan Atmaca

Paylaşımcı Üye
Muhabbet kuşları çabuk bitlenir mi ? ya da pireler ile haşir neşir olurlar mı ?

Kuşumu aldım alalı sürekli kaşınıyor mu , tüyleriyle mi oynuyor bilmiyorum ama sürekli tüyleriyle uğraşıyor.
Bugün de ilk defa odamda uçan küçük siyah bir şey gördüm , sineğe benzemiyordu ama olabilirde....

Paronayak oldum :D , lütfen acil bilgilerinize ihtiyacım var.

Tabana portakal kabuğunu koyun iç tarafını. Sabah orada toplanmış olacaklardır eğer bit varsa. Ben bu şekilde kuşumun bit kontrolünü yapmıştım.

Akşam olunca kuşun kafesine, tellere dikkatle bakın. Gezen kırmızı ya da siyah şeyler var mı? Bir de kuşun ense tüylerine hafifçe üfleyin aralara bakın bakalım.

Tabana portakal kabuğunu koyun iç tarafını. Sabah orada toplanmış olacaklardır eğer bit varsa. Ben bu şekilde kuşumun bit kontrolünü yapmıştım.

Akşam olunca kuşun kafesine, tellere dikkatle bakın. Gezen kırmızı ya da siyah şeyler var mı? Bir de kuşun ense tüylerine hafifçe üfleyin aralara bakın bakalım.

Kuşumu bitlerden korumak için ne kullanmalıyım ? En etkili olan şey nedir ? Eğer evde pire veya bit çıkarsa , ailem kalmasına izin vermeyecektir. :(

Kuşumu bitlerden korumak için ne kullanmalıyım ? En etkili olan şey nedir ? Eğer evde pire veya bit çıkarsa , ailem kalmasına izin vermeyecektir. :(
Vilmectin ense damlası 1 damla her kusa vücudundaki parazitleri öldürür sonra kafesi elma sirkeli şu ile ara ara temizleyin

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bit olsa bile çabucak hallolan bir konu ayrıca kuşların biti insanlara geçtiğinde ölüyor, insanlardaki bitle bir değil.

Önlem amaçlı hijyene dikkat edin, arada kafesi sirkeli suyla temizleyin, kuşunuzun banyo suyuna az miktarda elma sirkesi katın.

Vilmectin ense damlası 1 damla her kusa vücudundaki parazitleri öldürür sonra kafesi elma sirkeli şu ile ara ara temizleyin

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Vilmectin önlem amaçlı mı tedavi amaçlı mı? Konu sahibi henüz bit görmemiş kuş eğer sağlıklı ise vilmectin damlatmak uygun olur mu?

Geri