Karadeniz Pet

Muhabbet kuşları için papağan kafesi?

MissDionysos

Yeni Üye
Yeterli büyüklükte olduğunu düşündüğüm bir papağan kafesi buldum. 7 kuşumuda aynı kafese koymayı planlıyorum, herhangi bir sıkıntı teşkil eder mi o kadar kuşu aynı kafese koymak?

Kafesin fotoğrafı var mı ve ölçüleri

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220213-215732_Chrome.jpg
    Screenshot_20220213-215732_Chrome.jpg
    121.1 KB · Görüntüleme: 36
7 kuş sığar belki ama içinde rahat hareket edemezler ben olsam almazdım ayrı kafeslerde durması daha iyi gibi. 60lık üretim kafeslerinden 3 4 tane almak daha iyi hem daha hesaplı olur

kafes bu, 54×54×134 yazıyor ölçü olarak

Bu kafesler büyük ırk papağanlar için. Muhabbet kuşları için uygun değil. Hem 7 tane kuşun aynı kafeste olması hastalık durumunda da iyi değil. Bir tanesi hastalandığı zaman diğerlerine de bulaştırır hastalığını.

Bu kafesler büyük ırk papağanlar için. Muhabbet kuşları için uygun değil. Hem 7 tane kuşun aynı kafeste olması hastalık durumunda da iyi değil. Bir tanesi hastalandığı zaman diğerlerine de bulaştırır hastalığını.
Peki teşekkürler, o zaman üretim kafesi temin edeyim 3 tane.

Yeterli büyüklükte olduğunu düşündüğüm bir papağan kafesi buldum. 7 kuşumuda aynı kafese koymayı planlıyorum, herhangi bir sıkıntı teşkil eder mi o kadar kuşu aynı kafese koymak?
Büyük boy papağanlar için tasarlanmış kafeslerin bazı noktaları muhabbet gibi küçük papağanların kaçmasına neden olabiliyor. Bu tarz büyük boy papağanlar için tasarlanmış kafeslerden ziyade salma kafes diye geçen modeller muhabet için daha uygun.

Eğerki kuşlar aynı kafeste durdukları zama kavga etmiyor, sorun çıkarmıyorsa aynı kafeste durabilirler. Ama kafes temizliğine ve hijyenine dikkat edin.

Geri