Karadeniz Pet

Muhabbet kuşları ne zaman yumurtlar?

Arkadaşlar ben 1 sene önce 1 tane erkek muhabbet kuşu almıştım bu tek başına canı sıkıldığından 2-3 hafta önce 1 tane dişi muhabbet kuşu aldım ama daha önce hiç çiftleştirmediğimden bu ne zaman yumurtlar yada yumurtlamadan önce anlayabilirmiyiz hamile falan olduğunu? yuvalık aldım taktım daha içine girmedi hiç. :confused:

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:20 -->-> Daha önceki mesaj 15:16 --

çiftleşiyolarmı anlayamıyorumda öpüşüyolar falan bazen erkek olan ağzıyla dişiyi besliyor anlayamadım?

petshoptan yuvalık aldıgımda içine gazete kağıdı koparıp koyun demiştide sakıncası olurmu?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:24 -->-> Daha önceki mesaj 15:23 --

birde dişi kuş alışamadı bana saldıgımda gelmiyor anca yorulunca duruyor alıştıramadım :S öneriniz varmı?

petshoptan yuvalık aldıgımda içine gazete kağıdı koparıp koyun demiştide sakıncası olurmu?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:24 -->-> Daha önceki mesaj 15:23 --

birde dişi kuş alışamadı bana saldıgımda gelmiyor anca yorulunca duruyor alıştıramadım :S öneriniz varmı?
Yavru mu almak istiyorsun? Beraber takılsınlar mı istiyorsun? Eğer eş olup, yavru almak istiyorsan kuşları salmamalısın. İkincisi sen o pet shop un dediğini dinleme. Tabana rulo havlu koyabilirsin. Yuvalık taktıysan, içine hamster talaşı koyabilirsin.(Bazıları kum da koyuyor) En önemlisi de sabretmelisin. Öyle aldım geldim, yarın yumurtlasın öbür gün yavru çıksın. 3 gün sonra da yavrular büyüsünle olmuyor maalesef. Sen yemlerini, sularını taze tut. Mama ver, vitamin ver. Arada kızıştırıcı nijer verebilirsin.(Haftada 1'er kaşık 2 kez yemlerine karıştırabilirsin.)

havlu koyayım o zaman :)
yem ve suyu taze ama vitamin-kızıştırıcı vermiyorum.vitamin alırım yakında.

Geri