Muhabbet kuşları parmağa gelmeye nasıl alışır

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve H. Mehmet YILDIZ tarafından 14 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. H. Mehmet YILDIZ
  Çevrimdışı

  Muhabbet kuşları doğuştan parmağınıza konmak gibi bir özelliğe sahip değildir. Zamanla kendi kendinede öğrenemezler. Aynı şekilde omzunuza konmayıda. Bunu kuşunuza ancak siz öğretebilirsiniz.

  Kuşunuzun parmağınıza gelmesini öğretmek çok zor değildir. Tek yapmanız gereken parmağınızı kuşunuzun göğsüne, ayaklarının hemen üstüne deydirin. Kuşunuz parmağınıza çıkmazsa çok az bir şekilde gene göğsüne bastırın. Kuşunuz bu defa çıkar. Fakat kesinlikle çıkar diyemem. Kuşunuz dalmış olabilir ve parmağınızı hissetmeyebilir. Bu gibi durumlarda birkaç dakika beklemelisiniz. Kuşunuz mutlaka kendine gelecektir. O zaman bir daha denemelisiniz.
  Bazen kuşunuz sizden kaçabilir. Bunun anlamı size olan güvenini tam kazanmamış olabilir.

  Bazen kuşunuz uçarken bir yere iner ve oradan ayrılmak istediği halde korkusundan ayrılamaz. O zaman parmağınızı kuşunuza doğru uzatın. Böylece size güvenirse parmağınıza gelebilir. Kuşunuz parmağınıza gelmeye böylede alışabilir. Örneğin; benim kuşumda yeni. Ancak alçaktan uçmayı öğrenemediği için hep ahizeye konar. Oradan ayrılmak ister ancak ayrılamaz. Bende parmağımı uzattığım zaman direk parmağıma gelir.

  Kuşunuz bir süre sonra parmağınıza kendisi gelebilir. Bu yüzden ilk başlardaki gibi parmağınızı göğsüne götürerek zorlamayın. Eğer emin olamıyorsanız parmağınızı kuşunuza doğru uzatın. Gelmezse öğrenememiş demektir.
  :eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
   
 2. mert ulu
  Çevrimdışı

  mert ulu Guest

  amacın ne kardeşim bu konularda bilgi yazıyorsun ki? bu konular sitemizde mevcut zaten
   
 3. H. Mehmet YILDIZ
  Çevrimdışı

  bi amacım yok kardeş sadece burdada bulunsun.
   

Sayfayı Paylaş